Skocz do zawartości

Sterownik Boleckiego + KEG 50l problem


emcede

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim !

 

Mam pewien problem, mianowicie zmontowałem sobie kadź zacierno filtracyjną z kega 50l pod co podpięty jest sterownik od Bolka. Wszystko byłoby pięknie bo grzałki grzeją mieszadło miesza ale... kiedy przykładam próbnik prądu do kega zapala się lampeczka (impulsowo, tak jak sterownik załącza grzałki). Sprawdziłem również miernikiem i on na ustawieniu zarówno na prąd stały jak i zmienny pokazuje 1 V. Słabo znam się na prądzie ale skoro próbnik się zapala znaczy że przez kega przepływa prąd, tak mi się wydaje przynajmniej. Co z tym fantem zrobić? Uziemić kega do bolca w gniazdku czy coś innego? Kolega Pepo z tego forum ma identyczny zestaw i u niego taki problem nie występuje, a wszystko mamy podłączone identycznie, grzałki w kegu też są identyczne. Pomóżcie bo ni chciałbym żeby mi się robiła jakaś elektroliza albo żeby prąd wysłał mnie na tamten świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbnik dlatego się zapala bo kadź nie jest połączona z bolcem ochronnym gniazda zasilającego.Jeśli przwewód zasilający jest trzyżyłowy (wtyczka fabryczna zalana tworzywem) żyłę zółto-zielona łączymy z metalowymi częściami urządzenia.Więcej na Priw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami wystarczy wilgotna podłoga na parterze (piętro ma już inne przewodzenie) i wszystko się uziemia . Jakość wykonania grzałek też ma wpływ .Sam wskaźnik neonowy może być czulszy . To takie rozważania . Prawidłowo ma być uziemione. Tak jak np. Pralka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sterowniku Boleckiego jest taka funkcja wykrywania wrzenia. Ta opcja jest potrzebna przy chmieleniu? Ponieważ sterownik pamel REGULATOR MOCY I TEMPERATURY PRM+ niema tej opcji i też można piwo robić. Bo mi się wydaje jak się gotuje chmiel to musi być pełna moc grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sterowniku Boleckiego jest taka funkcja wykrywania wrzenia. Ta opcja jest potrzebna przy chmieleniu? Ponieważ sterownik pamel REGULATOR MOCY I TEMPERATURY PRM+ niema tej opcji i też można piwo robić. Bo mi się wydaje jak się gotuje chmiel to musi być pełna moc grzania.

przydaje się i to bardzo.

U mnie w kegu 50 L mam dwie grzałki po 1500W i na 100% chodzą tylko do podgrzania do tych blisko 100stC a potem już z niewielką mocą. To jest tak jak grzeję na taborecie. Na początku puszczam prawie na maksa a po zagotowaniu odpowiednio przykręcam. Brzeczka nie ma wrzeć i "wylatywać" z gara - tylko jakby "się ruszać" - widać że cały czas się miesza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja myślałem, że przy dobrze wyizolowanych grzałkach nie powinno być żadnego napięcia na keg'u!!?? , a uziemienie stosuje się jako zabezpieczenie przy ewentualnym przebiciu, żeby włoski dęba nie stanęły..... a tak na marginesie moja maszyneria jest uziemiona od początku.... :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na wstępie kolego 1V na mierniku to pewnie mniej niż jego błąd... a wskaźnik neonowy też różnie pokazuje.

Jeśli masz w domu instalację 3 przewodową to koniecznie musisz uziemić keg ,bo raczej nie jest to sprzęt w II klasie ochronności. Jeśli keg będzie miał potencjał ziemi nie groźne będą Ci żadne przebicia itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.