Jump to content

br.an.tr

Members
 • Posts

  564
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

br.an.tr last won the day on September 14

br.an.tr had the most liked content!

2 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Biebrzański Strumyk
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  39
 • Miasto
  Podlasie

Recent Profile Visitors

3060 profile views

br.an.tr's Achievements

 1. Podkładka jest wykonana z plastiku twardego. Bez podkładki to się nie da nalać piwa do butelki szklanej. A na lewarka to nie wiem z jakiego jest wykonanej stali. Się wydaje że niektóre części są chromowane. a niektóre są ze stali nierdzewnej. To tej pory u mnie nic nie rdzewieje. Tylko nie wiem co się dzieje w środku bo jej nie rozbierałem.
 2. To na pewno jest inny poziom od na lewarki przeciwciśnieniowej. Nic nie trzeba trzymać. Tylko przed na leniem piwa do butelki. Będziesz musiał wypchać powietrze z butelki. Poprzez parę strzałów z CO2 do butelki. Ciekawo jak ten włoski kran jest wytrzymały? bo jest plastikowy.
 3. Hej. Ja posiadam inny model. Ale się wydaje konstrukcyjnie to samo. Tylko do nalewania butelek szklanych to muszę używać plastikowej podkładki (bez podkładki to mogę nalewać butelki pet). Tak wo gule jestem zadowolony z tej na lewarki. Podczas procesu nalewania mam wolne dwie ręce. To mogę od razu przyklejać etykiety na kapsel. Jak będziesz kupować to poproś sprzedawce o komplet zapasowych uszczelek. Mogą się przydać kiedyś. Do tej pory rozlałem setki butelek i wszystko działa ok . Na lewarki jeszcze nie rozbierałem jak wygląda w środku czy coś tam koroduje lub coś jest zniszczone.
 4. Napełnianie butelek Boel iTap tylko strasznie to drogie https://boel.company/product/itap-for-pet-crown/. Filmiki są że to działa. A na ali jest taniej tylko nie wiadomo czy działa dobrze z szklanymi butelkami i trzeba dokupić to Filmików nie znalazłem z szklanymi butelkami.
 5. W tej chwili nagazuje piwo w kegu cornelius. Dwoma metodami . Pierwsza parę strzałów co2 i mieszanie (po mieszaniu nie wiem jakie jest nagazowanie , mało przewidywalne) . Druga ustawienie co2 jak w tabeli i nagazowanie przez cały tydzień. I chciałem poprawić to metodę bo piana z niej jest ładniejsza tylko się wydaje że piwo jest za słabo nagazowane. . Przeglądać internet znalazłem coś takiego pokrywka z kamieniem 0.5 mikronów . Ktoś używa takiej metody do nagazowania ? Bo w tym przypadku mi się wydaje że jesteśmy w stanie przewidywalnie nagazować piwo.
 6. A w takim gotowym zestawie na 3 krany. Jak będę miał podpięty jeden keg a reszta kranów będzie wolna. To jest jakiś problem w użytkowaniu ?
 7. Wuuu . Jesteś zadowolony z swego Kegeratora zakupionego ? Nie masz problemów przy nalewaniu piwa i użytkowania Kegeratora ? Wchodząc na sklep marxam i oglądając ten Kegeratora wygląda wszystko ładnie i jest ok. Tak sobie myślę że sobie kupie tylko cena jest trochę duża. Ale mamy wszystko gotowe i ładnie wygląda. A taniej nie wyjdzie kupić wszystko nowe podzespoły nawet z lodówka oprócz Kegów i butli ? I samemu złożyć ? Jak coś na trzy krany i trzy kegi. butla na zewnątrz.
 8. U siebie mam izolacje 2 cm z KARIMATA TURYSTYCZNA ( sto warek i wytrzymuje jak zmodernizuje sprzęt to wymienię ją ) https://allegro.pl/oferta/karimata-turystyczna-z-alu-aluminium-mata-8086809447 taka. Tylko 2 cm jakoś się wydaje że jest mało. Lepiej zrób 3 cm lub więcej. Bo tak pierwsza 1cm podczas gotowania się zniszczy, się skurczy a pozostałe 2cm będą spełniać swoje zadanie. Jak producent mówi to prawda. To pożycz od kogoś z okolicy lub dalszej okolicy hop spidera i przetestujesz. Jak nie masz tak ci się przyda kupić. będziesz wrzucał do niego nie tylko chmiel ale też inne dodatki. Jaki masz hopstopper jaka siatka ? rozmiar oczek ?
 9. Billy the Kid tylko wsadź ten sterownik w jakoś obudowę dla bezpieczeństwa.
 10. Takiej maszyny nie mam ale : 2. Jak nie będziesz mieszać to dłużej będziesz chłodzić i więcej wody zużyjesz (ryzyko infekcji bo dłużej będziesz schłodzić) . Spróbuj nie na ful otwierać kran gdzie masz hopstopper. Mniejszy przepływ. 4. Zwilży słód wodo. I odczekaj około 30 - 60 min. Będziesz miał lepszą łuskę i mniej mąki. Tylko nie przesadź z wodo bo rozwalisz śrutownik lub napęd. Inne sugestie. Daj izolacje dobro i grubo. na garnek i rurki. Będziesz mniejszą mocą grzał i nie będziesz przypaleń. A tak wo gule coś na dnie ci się przypaliło ? I jeszcze jedno przecież masz w zestawie ramie do wirpula. Włączasz pompę przy schłodzeniu i samo się miesza i chłodzi ? Jak dobrze myślę ?
 11. Próbowałeś zacierać w tym koszu? Jakie miałeś problemy z tym koszem ? Rozwiń swoją myśl. jac007
 12. Hej wszystkim. Teraz warze na keg 50 din, grzałki dwa razy po 1750 W po bokach kega (by zalać grzałki mi trzeba wody 19.5l), fałszywe dno a po dnim zawór a z boku kran , sterownik Pamel PRM+ i mieszadło. Aby przyśpieszyć proces warzenia kosztem wydajności. To chcę zamówić u kolegi Lewatywa kosz z siatki (dno i boki siatka) do zacierania wymiary średnica 29cm wysokość 46cm. W środek kosza zamontuje mieszadło. Czujnik temperatury będzie mierzył temperaturę zacieru w koszu. Będę zacierał metodą biab. Czyli bez wysładzania z pełno objętościowo wodo do zacierania. Wiem że wydajność spadnie ale będę więcej sypał słodu i trochę dłużej będę zacierał. N pewno będzie problem z temperaturo w koszu i na zewnątrz kosza. Czemu montuje mieszadło aby wyrównać temperaturę. Jak będzie 1- 1.5 stopnia różnicy to będzie ok ( enzymy tak działają w widełkach temperaturowych) . Czy taki kosz ma sens w takiej kadzi zacierno warzelnej?
 13. Mam pytanie związane z starsan. Czy ten środek można rozrabiać z wodo kranówo która ma około 7 Ph ? Jak coś mogę tę wodę przegotować , ostudzić i dodać starsan.
 14. Bellon. Trochę żre zrobiłeś konstrukcje na chmiel. Na samym górze nie dałeś odstępów między chmielami. Jak urosną do samego końca prowadników i się rozkrzewio to ci odmiany się poplątają. I nie będziesz wiedział która szyszka to jaka odmiana. 3-4 pędy na jeden prowadnik ? Jak tak to za dużo. Trzeba pościć było 2-3 Alexy wrzuć zdjęcia jak to wygląda ta choroba.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.