Skocz do zawartości

Refermentacja i rozlewanie (Piwo domowe)


sagu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Pytań podobnych było pewnie już wiele ale nie mogę znaleść odpowiedzi. Jestem w trakcie robienia piwa z Brewkitu Piwo domowe jasne WES 1.7 kg. Zostalo nastawione w czwartek

3-10-2013 czyli już 11 dni temu. Fermentacji pewnie się już zakończyla jednak co jakiś czas 'bulknie' jeszcze. Mierzylem Blg i wynosi 1, początkowe wynisiło 11.

Przyszła pora na rozlewanie ale nie mogę się nigdzie dopatrzeć ile cukru powinienem dodać do refermentacji. Byłbym wdzięczny za podpowiedź lub skierowanie mnie w miejsce gdzie jest to opisane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja korzystam z tego kalkulatora. Ilość piwa podajemy w L, a temperaturę w C. Jako separatora koniecznie kropki. Np 12.5L piwa o temperaturze 22C. Nagazowanie wybierasz takie jakie lubisz, ja najczęściej wybieram na poziomie pomiedzy 2.6-2.8. Wynik dostaniesz w gramach dla zwykłego białego cukru.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź.

Widzę że 'styl' piwa niema znaczenia w tym kalkulatorze.

Cukier chciałbym rozpuścić w wodzie, wlać wszystko do fermentatora z kranikiem i dopiero rozlewać.

1. Jest jakaś określona ilość wody w jakiej powinno się rozpuścić cukier?

2. Czy po przelaniu do drugiego fermentatora zostawić jeszcze na kilka dni czy odrazu butelkować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wody? nie wiem. ja daje na oko poniżej 0,5L na 200g cukru?

gotuj wodę, dodaj cukru, gotuj-mieszaj aż się rozpuści, wlej to do fermentatora z kranikiem, dekantuj do niego piwo, wtedy ci się ładnie wymiesza i połączy, nie czekaj od razu butelkuj.

 

generalnie chodzi o to, żeby drożdże zjadły cukier w zamkniętych butelkach, wtedy CO2 nie ma jak uciec i zamienia się w bobombelki w piwie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy po przelaniu do drugiego fermentatora zostawić jeszcze na kilka dni czy odrazu butelkować.

Jeżeli odczekałbyś ponownie kilka dni, cały cukier zostałby przejedzony przez drożdże i piwo w butelkach nienagazowałoby się. Ideą refermentacji jest kontrolowane przerobienie cukru przez drożdże i otrzymanie założonej ilości CO2 w butelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.