Skocz do zawartości

Refermentacja syropem owocowym


Quentin

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem lekkiego stouta 10 blg z wysłodzin po RIS . Dodałem do niego ponad kg wiśni ( większość po likierze wiśniowym , resztę mrożonych z hortexu ) i płaską łyżeczkę płatków chilli .

 

Efekt pod koniec burzliwej jest taki , że wiśni w smaku i aromacie ZERO , papryka mocno odczuwalna .

 

Czy jest szansa na tą wiśnię gdybym do refermentacji dodał zagęszczonego ( sklepowiego ) koncentratu napoju wiśniowego ? Ile go dać . Mam w domu malinowy i pisze - zawartość ekstraktu min. 62,5% , węglowodany 84 g / 100 ml .

 

Jak w takim razie określić rzeczywistą ilość cukru ?

 

Czy w ogóle da to jakiś efekt wiśniowy ?

 

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze, że niewiele to da, bo te syropy są bardzo słodkie, więc do refermentacji musiałbyś go użyć mało. Robiłem piwo wiśniowe, w którym wyraźny smak wiśni uzyskałem dodając łącznie na fermentacje burzliwą i cichą 5 kg wiśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiam . A jeśli miałbym dodać do cichej to wcześniej ugotowane ? ( w celu uniknięcia infekcji ale bez kompotu ? ) Ale te cukry owocowe wznowią fermentację ?

 

Albo dam sobie spokój i będzie stout z papryką tylko ...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady . Piwo nie miało być typowo robione pod owocowe a jedynie jako pozostałość po RISIE - tak sobie pomyślałem o wiśniach z chilli . Niestety jak się okazuje wiśni było za mało i nie wiem czy jest sens kombinować teraz . Po prostu zapomnę o wiśniach , będzie tylko stout z chilli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I did it ;) Kupiłem syrop wiśniowy Paquito . W składzie podano ok. 86 g / 100 ml węglowodanów ( zakładam , że większość to cukry ) Wlałem 150 ml syropu wymieszanego z czystą wodą ( niecały litr )

 

Zobaczymy czy coś z tego będzie ( granaty czy piwo bez gazu ? ;) ) Bo przy tej ilości na aromat nie liczę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.