Skocz do zawartości

[Piwny turysta] Rossendale Brewery z Haslingen


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jako zapowiedź  wpisów jakie pojawią się na moim blogu w sezonie letnim, zapraszam was na północne rubieże Anglii. Właśnie tam, z dala od większych skupisk ludzkich działają browary, które na przekór wszystkim i wszystkiemu wystrzegają się jak ognia utartym piwowarskim trendom.

DSC09903

Taki jest między innymi browar Rossendale Brewery z miejscowości Haslingen. Został założony w 1994 roku, w piwnicach pubu „The Griffin Inn”. Niewielkie pomieszczenie w jakim przyszło im warzyć piwo, ukształtowało poniekąd wielkość produkcji browaru. Od pierwszych chwil funkcjonowania browaru, swoją produkcję opierają na naczyniach warzelnych o wybiciu 13 hektolitrów oraz czterech, otwartych zbiornikach fermentacyjnych. Podobnie ma się rzecz z ich ofertą, która nie zmieniła się od pierwszych chwil funkcjonowania browaru. Swoje portfolio opierają na czterech odsłonach bittera (3,8% alk.; 4,0% alk.; 4,2% alk.; 5,3% alk.), na pale ale (4,2% alk.) oraz na porterze (5,0% alk.).

Swoje obcowanie z tym browarem ograniczyłem tylko do trzech piw. Na całe szczęście okazały się to piwa nie byle jakie. Genialny bitter, wysoce pijalny okazał się istnym majstersztykiem. Genialnie ułożona goryczka idealnie współgrała ze zbożowym ciałem. Jednak nie to piwo lecz porter wzbudził we mnie niekłamaną euforię. Kremowy, aromatyczny wręcz idealny. Bogactwo owocowo-zbożowych aromatycznych nut przepięknie uzupełniała się z czekoladowymi smakami. Istna ambrozja.

Ogromnie żałowałem, że mojej podróży po tych ziemiach nie zakończyłem właśnie w tym miejscu. Kto wie, może wtedy przytargałbym do domu jednego caska z tym nektarem. Cóż, jeszcze nic straconego, wszak za dwa tygodnie ponownie zawitam na tą piękną wyspę.

DSC09905

.

DSC09907

.

Fermentujący Bitter

Fermentujący Bitter

.

DSC09908

.

Firmowy pub

Firmowy pub

.

Porter

Porter

.

W lewym rogu Bitter 3,8%

W lewym rogu Bitter 3,8%

.

Tamtejsze psy również lubują się w miejscowym piwie

Tamtejsze psy również lubują się w miejscowym piwie


2834 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.