Skocz do zawartości

[Docent] Bracka Jesień 2014


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

BrackaJesienImprezę odbywającą się na terenie Brackiego Browaru Zamkowego w Cieszynie odwiedziłem po raz pierwszy. Umożliwił to przede wszystkim termin, nareszcie nie kolidujący z odwiecznym Zlotem Browar.biz. Nie mniej istotna była zwiększająca się co roku liczba polskich rzemieślników tu obecnych. Dla mnie głównym wydarzeniem tegorocznej Brackiej Jesieni miała być premiera piw uwarzonych w Browarze Rzemieślniczym Reden Świętochłowice, który miałem okazję wizytować w kwietniu. Rozpoczęcie produkcji nastąpiło jednak kwartał później. Oprócz Redena ze swoimi piwami wystawiły się ekipy Artezana, Pinty, Widawy. Dużo to czy mało? Biorąc pod uwagę to, że każdy z tych browarów oferował co najmniej cztery zmieniające się piwa na kranach nie było źle. Dla mnie piwem pierwszego i podstawowego wyboru znowu stał się Simcoe Pils z Widawy, smakujący tak samo wspaniale jak na ostatniej edycji WFDP. Wśród debiutanckich piw Redena wyróżniał się Blady Witek czyli witbier charakteryzujący się bardzo dobrą rześkością, choć delikatny siarkowy aromat był zauważalny. Przyjemny też był milk stout o świetnej nazwie Milkołak, aczkolwiek więcej było tu goryczki i paloności niż laktozy. Reszta redenowych piw niestety miała dość wyraźnie wyczuwalną siarkę i żartowałem, że obok Debiutu miesiąca może i warto wprowadzić nowe zestawienie pod tytułem Wada miesiąca. Póki co siarka wygrywa, natomiast chłopaki z Redena chyba muszą pomyśleć o kwestii uzdatniania wody.

Podczas Brackiej Jesieni zwiedziliśmy browar i fotorelację z wycieczki zamieszczę niedługo. Prawdziwą petardą była jednak pewna degustacyjna niespodzianka, którą zawdzięczamy Grześkowi Zwierzynie. Nie zostałem upoważniony do publicznej informacji na temat tego piwa. Ujawnić jedynie mogę, że niedługo spodziewać się możemy nowofalowego piwa uwarzonego w Brackim Browarze Zamkowym i sprzedawanego pod jego marką! Zatem za rok być może i stanowisko cieszyńskiego browaru obfitować będzie w ciekawe piwa. Bracka Jesień edycja 2014 była dość kameralną imprezą i widać było, że cena dla tutejszych piwoszy ma znaczenie, tym bardziej że różnica miedzy Brackim a resztą była dość znaczna. „Branża” za to bawiła się doskonale, na co dowodem są utworzone podczas imprezy fanpejdże o wielce wymownych tytułach „Hasintus płakał jak Darko zapinał” oraz przebojowy „Playboye polskiego kraftu” :)

Godzina przed rozpoczęciem imprezy - wchodzimy służbowo!Stanowisko RedenaWspółwłaściciele: Adam Maruszewski oraz Henryk FitykaBlady WitekPiwowarzy: luklaz, strzelczyk76 oraz PawełNiedoszły Harvester czyli McFarmerL1400742Limitowana edycja butelekCascadian Dark LAGERJest i Wojtek FrączykKopyr, Docent, Łukasz JajecznicaMilkołakPrzed zwiedzaniem browaru założ kaskL1400854Luklaz łoi CzechaJa składałam CV do pracy u Was...Wojtek, Kopyr, BombaDzień następny. Łatwo nie jestNa kran wjechała amerykańska pszenicaL1400890U korytaNie ma to jak rodzinny biznesAlbercik młoda krew polskiego craftuŻytoL1400905Dori z mężemPrezes SkitofL1400912Kolejek nie maL1400917Nasiadówka pod browaremPiwowarzy polewają!L1400922L1400926Setka Poznań czyli Bartek i GrzesiekPolowe warzenie dubblaDocent ChoiceL1400936Darko próbuje ogarniać ale wsparcie było konieczneL1400941Budget ClassPełna kontrola sytuacjiL1400947Czekając na eksplozjęWena z trofeumJacer od roku już za miesiąc otwiera browarSztandar wynieść!Bartek dostarcza prowiant na backstageReglamentowana degustacjaOtwieramy jopejskie!L1400960L1400965Niesamowite jopejskie od Arka WentyL1400970L1400976L1400981L1400982Alebercik GangstaNiedźwiedź, Kopyr i JanuszAbberacyjny fanpejdż nr 1HasintusL1400996Tak powstawali Playboye Polskiego KraftuL1410005Szef wszystkich szefów leci na fanpejdżL1400998b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.