Skocz do zawartości

[Docent] Browar Stu Mostów w Warszawie


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

SK110 stycznia gościliśmy w stolicy ekipę wrocławskiego Browaru Stu Mostów. Arletta i Grzegorz Ziemanowie wraz z piwowarem Mateuszem Gulejem pojawili się w Samych Kraftach, aby po raz pierwszy w Warszawie zaprezentować swoje piwa. Na sześciu kranach pojawiły się wszystkie dotychczas uwarzone w Stu Mostach piwa a więc: Pils, Pale Ale, Roggen, Wheat Porter, AIPA oraz Strong Witbier. Jedyne, którego nie próbowałem to AIPA, bowiem przy takim stylistycznym wyborze nie przystoi pić piwa, które dostępne jest na co dzień ;) Zamiast tego postanowiłem sprawdzić, czy piwa, które próbowałem miesiąc temu są nadal w tej samej formie. Roggen przez wielu został okrzyknięty najlepszym piwem wieczoru i potwierdzam, że smakował tak samo dobrze jak poprzednio, charakteryzując się przyjemną żytnią gęstością i oleistością smaku. Mój faworyt czyli Strong Witbier nie zawiódł. Rewelacyjne połączenie kolendrowo-cytrusowej rześkości z pełnią smaku i dobrze ukrytą acz wyczuwalną mocą woltażu. Świetne piwo na zimę. Zaskoczeniem był Wheat Porter. Tym razem zamiast kwaskowości była miła pełnia czekolady, choć nadal nie znalazłem tam pszenicznych motywów. Piwem wieczoru okazało jednak się Pale Ale. Wybornie owocowe w aromacie i smaku, idealnie pijalne. Do pełni szczęścia zabrakło trochę większej goryczki ale to niuans ;) A jak wypadło najbardziej chyba oczekiwane piwo czyli craftowy Pils? Na odpowiedź trzeba chwilę poczekać, bo na tę okazję przeprowadziłem specjalną wideodegustację z Mateuszem!

Arletta, Grzegorz, MateuszWideoofensywaZa moment poleje się pierwsze piwoL1470868L1470869L1470870Mateusz złapał fuchęHasintus sprawdza czy jest dwuacetylL1470881To było medialne szaleństwoL1470887L1470890PilsL1470906Browarzyciel i HasintusPale AleL1470913RoggenbierTestujemyKinga woli KingęL1470926L1470928Adam z Peruna polewa swoje domówkiL1470934L1470938L1470943Ich Troje: Michał, Adrian, KomarHasintus wrócił po godzinie od wyjścia :)b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.