Skocz do zawartości

Keg 50 jako fermentator, leżak


rosomak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chce zrobić podobny układ jak bywa w browarach rzemieślniczych, czyli fermentator i leżaki - na początek jeden.

Fermentator i leżak chcę zrobić tak samo z kega 50l, w spód wspawać nypel by trochę wystawał pond dno by drożdże osadzały się poniżej. Wspawać może mi teść, myślałem by zrobić to od zewnątrz ale wtedy będzie jakaś szczelina między nyplem a ściankami kega, więc nie wiem czy tam nie będą się zbierały syfy, a spawanie od środka też obawiam się że zostaną zarysowania nawet jak by to wyszlifował.

Druga sprawa to wycięcie kega od góry, nie mam pomysłu jak to zrobić by było okrągłe Tak by potem pokrywa ładnie przylegała.

Macie jakieś doświadczenia w tej materii, jakieś przemyślni itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawaj od zewnątrz z podparciem od środka, wtedy przy przetopie będzie wszystko OK, mówimy o TIGu oczywiście.

Do wycinania musisz sobie zrobić "cyrkiel" z fleksa ;-) i będzie równo. Tu masz na filmie świetny patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawaj od zewnątrz z podparciem od środka, wtedy przy przetopie będzie wszystko OK, mówimy o TIGu oczywiście.

Do wycinania musisz sobie zrobić "cyrkiel" z fleksa ;-) i będzie równo. Tu masz na filmie świetny patent.

 

wygooglowałem niezrozumiałe zwroty;) i ze spawaniem raczej zwrócę się do kogoś innego bo teść ma tylko migomat. To podparcie od wewnątrz, to po prostu złapać w kilku miejscach ?

 

Nową pokrywę od góry zrobię z pleksi albo z rurką albo z zaworem ciśnieniowym . Jako uszczelkę przykleję gumę na około dziury,

Edytowane przez rosomak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.