Skocz do zawartości

RIMS by Peny


Peny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest to mój pierwszy post w dziale DIY więc witam. 

 

Razem z szanownym kolegą z innego znanego portalu o alkoholach domowych popełniliśmy oto takie cudo.

 

post-9049-0-63289300-1429894435_thumb.jpg

 

post-9049-0-29792100-1429894436_thumb.jpg

 

Rura ma średnicę 42mm i długość całkowita  65cm, grzałka ma 2kW i element grzewczy ma długość 40cm.

Pompka do tego ma być zwykła od solarów z chińskiego portalu.

 

I tutaj moje pytanie. Czy jest wogóle jakikolwiek sens testować na na "sracz rurce" długości 2m czy sobie odpuścić i poczekać za kegiem do którego już czeka FD?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra mam pytanko do fachowców odnośnie pomiaru temp. Czy wystarczy ją mierzyć na wylocie z RIMS czy trzeba jeszcze mierzyć w kadzi zaciernej. Pytam bo póki co tenp się róźnią o jakieś 3 stopnie i tera nie wiem co gdzie umieścić sondę

 

Jak umiesze w kadzì to na wyjściu z grzałki może być za wysoka co uwali enzymy. Sam nie wiem juź. Hamerykanie mierzą tylko na wyjściu RIMS.

 

Sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jest to mój pierwszy post w dziale DIY więc witam.

 

Razem z szanownym kolegą z innego znanego portalu o alkoholach domowych popełniliśmy oto takie cudo.

 

attachicon.gifWP_20150422_001 (1).jpg

 

attachicon.gifWP_20150422_002 (1).jpg

 

Rura ma średnicę 42mm i długość całkowita 65cm, grzałka ma 2kW i element grzewczy ma długość 40cm.

Pompka do tego ma być zwykła od solarów z chińskiego portalu.

 

I tutaj moje pytanie. Czy jest wogóle jakikolwiek sens testować na na "sracz rurce" długości 2m czy sobie odpuścić i poczekać za kegiem do którego już czeka FD?

Czy ta grzałka przeplywową będziesz gotował? U mnie się nie dało zagotować wody taka grzałka. Jak doszło do 90"C zaczęła się strasznie zapowietrzać. Chciałem jej użyć w klonie Braumaistera ale poległem przy grzałkach właśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.