Skocz do zawartości

Wpływ Blg na wodnistość piwa?


Rekomendowane odpowiedzi

U kuriera z jednej z paczek z ekstraktem ubylo mi 400 g, to skoro 4 kg na 22 l miały być wedle instrukcji to na 3,6 kg powinno przypaść 18 litrów. Może problem leży w wykonaniu pomiaru, gdyż dokonałem go z poziomu fermentatora,gdyż probówka pękła w transporcie, a nie miałem innego naczynia co by się nadawało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może jeszcze szansa, że przy rozcieńczaniu brzeczki w fermentatorze nie zamieszałem i woda mi wypłynęła na górę a brzeczka o większej gęstości się chowa w dolnej partii. Jakby tak było drożdże mi przerobią wszystko, czy lepiej wstrząsnąć fermentatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kuriera z jednej z paczek z ekstraktem ubylo mi 400 g, to skoro 4 kg na 22 l miały być wedle instrukcji to na 3,6 kg powinno przypaść 18 litrów. Może problem leży w wykonaniu pomiaru, gdyż dokonałem go z poziomu fermentatora,gdyż probówka pękła w transporcie, a nie miałem innego naczynia co by się nadawało

 

Albo coś źle liczę i idę się łoić brzozową witką, albo coś mi tutaj nie gra. Skoro 4kg ekstraktu miało starczyć na 22l, to wychodzi mi, że jeden kilogram obsługuje 5,5L wody. Ubyło 400g, czyli masz 3,6kg. Pomnożone przez 5,5 daje prawie 20 litrów.

 

Nigdy nie warzyłem z ektraktu, ale moja ostatnia warka zacierana przez noc techniką no sparge miała na wierzchu 2.5 BLG, a na spodzie 10.5BLG (Grodziskie). Także jest prawdopodobne, że bez mieszania masz różnicę "u góry" i "na dole". Bez względu na ekstrakt i tak będzie ci smakowało. Pierwsze zawsze smakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.