Skocz do zawartości

Duża strata piwa po chmieleniu na zimno


LukaszU

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Temat, który mnie trochę zmartwił dziś przy butelkowaniu piwa. Chmieliłem na zimno aipę. Chmiel dodany do piwa o obj. ok 23 litrów. Założyłem, że będzie strata w związku z chmielem, ale dziś po otwarciu fermentora przywitał mnie duży kożuch chmielowy oraz "syf" na dnie fermentora. Spuściłem piwo do drugiego i po butelkowaniu wyszło mi ok 19 litrów piwa. Strata spokojnie 4 litrów. Wydaje mi się być bardzo duża, szkoda mi tyle wyrzucać Czy macie tak za każdym razem przy chmieleniu na zimno, że chmiel pływa na wierzchu i nie opada na dno ? Może jakieś metody na to ? Dzięki za pomoc, peace !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wnioskuję, że sporo chmielu trafiło też do butelek. Uważaj przy otwieraniu :)

Stary sposób "na pończochę" rozwiąże problem.  

1)Kupujesz pończochy "antygwałtki" .

2)Przed butelkowaniem pończochę dezynfekujesz np. gotując ją przez kilka/naście minut i nakładasz na wężyk, którym spuszczasz piwo z fermentora z cichej do fermentora do rozlewu.

Sporo warek zrobiłem też zakładając na fermentor do rozlewu filtrator z oplotu. Dawało radę, ale ta metoda ma spore wady, więc polecam "zainwestować" w pończochy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pienienie pienieniem, ale przy tym będzie chciało uciekać z butelki :) Im więcej drobinek chmielu w butelce tym bardziej intensywnie :)

Tak, jedną wężyka zakładasz na kranik lub gdy nie masz kranika wkładasz do fermentora. Na drugą zakładasz pończochę. Pończocha wytrzyma spokojnie.  Piwo przecieknie, chmiel zostanie. Będziesz miał elegancko nachmieloną AIPĘ :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może się stać po otwarciu butelki ? Będzie pieniło ?

 

Stać się może to:

 

 

polecam filtry rurowe do mleka zamiast pończoch ,trochę drożej ale jeszcze skuteczniej

 

Próbowałem i to na filmie wyżej jest właśnie po filtrowaniu takim filtrem - problem z nimi jest taki, że mają z boku łączenie i tamtędy przelatuje chmiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najprostsze rozwiązania są zazwyczaj najlepsze ... więc pończocha.

Używam za każdym razem gdy chmielę na zimno i nigdy nie miałem chmielu w butelce. Jedyna uwaga, to pończocha musi być gęsta , określa się to w jakichś DEN-ach ( żona podpowiedziała ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z nimi jest taki, że mają z boku łączenie i tamtędy przelatuje chmiel.

szczerze powiem że nie kupowałem bo rzadko chmielę  na cichej ,ale kiedyś dostałem kilka i miejsce łączenia wyglądało jak klejone albo zgrzane więc nie było mowy by coś tam przeleciało 

też używam pończochy przeważnie :)

 

 

Jedyna uwaga, to pończocha musi być gęsta , określa się to w jakichś DEN-ach ( żona podpowiedziała ) .
 

DEN to gęstość splotu i wcale nie jest tak że im więcej tym lepiej (dla nas:) ) myślę że 40 to max kiedyś jak przy dużej ilości wolno szło przy 40 ale szło,myślę że przy 60 by już nie poszło ,więc nie wybierać 300  :smilies:

Edytowane przez Gawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać piwowar domowy musi posiadać wiedzę wszechstronną  :smilies:

 

 

Stać się może to:
 

 

AIPA - przegazowanie spowodowane drobinkami chmielu

 

nie to że bym się czepiał ;) ale tytuł nie teges,bo raz że piwo nie musi być wcale przegazowane (i pewnie nie jest)

dwa że chmiel nie ma wpływu na nagazowanie 

 

oczywiście piszę to z przymrużeniem oka bo zdaję sobie sprawę że wiesz doskonale co i jak ale kogoś świeżego w temacie może to zmylić i trzeba by wyjaśnić że to CO2 osadza się drobinkach chmielu i jest taki efekt 

to tak jak bardzo chropowata powierzchnia mentosa na colę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, za późną odpowiedź. Dzięki wielkie wszystkim za rady odnośnie damskich pończoch, niebawem wybiorę się do sklepu i obczaję które DEN będzie dobre :)

 

Trochę mnie ten filmik zmartwił, jednak dziś dla pewności sprawdziłem jak to jest w tych butelkach moich (zaznaczyłem sobie wszystkie te z końca rozlewu gdzie potencjalnie drobinek chmielu powinno być najwięcej), ale nie jest źle, gdzieniegdzie drobinki pływają. Dużo chmielu było też w rurce do rozlewu, w sprężynce do blokowania rozlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie to że bym się czepiał ;) ale tytuł nie teges,bo raz że piwo nie musi być wcale przegazowane (i pewnie nie jest) dwa że chmiel nie ma wpływu na nagazowanie oczywiście piszę to z przymrużeniem oka bo zdaję sobie sprawę że wiesz doskonale co i jak ale kogoś świeżego w temacie może to zmylić i trzeba by wyjaśnić że to CO2 osadza się drobinkach chmielu i jest taki efekt to tak jak bardzo chropowata powierzchnia mentosa na colę

 

Masz rację - tytuł nieco mylny, ale tak go kiedyś nazwałem i tak zostało. Wiadomo o co chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam woreczki do prania bielizny. Dzisiaj właśnie rozlewałem APA (APĘ?), którą chmieliłem na zimno. Cały chmiel został w woreczku, a są one o wiele większe niż pończochy stąd też mniejsze prawdopodobieństwo na przytkanie. Dodatkowo zamykasz zamkiem błyskawicznym wrzucasz do piwa i 0 problemu. Przy następnym piwie, chcę spróbować w duży worek wrzucić chmiel i tak gotować. 

Jakbyś był zainteresowany tym rozwiązaniem to od jutra w biedronce będą te worki (2x mały 1x duży) za 7 zł kpl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a osobiście polecam woreczki do prania bielizny. Dzisiaj właśnie rozlewałem APA (APĘ?), którą chmieliłem na zimno. Cały chmiel został w woreczku, a są one o wiele większe niż pończochy stąd też mniejsze prawdopodobieństwo na przytkanie. Dodatkowo zamykasz zamkiem błyskawicznym wrzucasz do piwa i 0 problemu. Przy następnym piwie, chcę spróbować w duży worek wrzucić chmiel i tak gotować. 

 

a wiesz, że o tych woreczkach też pomyślałem. Mam takie małe do skarpetek dwumiesięcznego syna :) Tylko w sumie te oczka na tyle duże, że będą przepuszczać część chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.