Jump to content

[Docent] Absztyfikanckie Gose – chwila przed wejściem na Olimp


Pierre Celis

Recommended Posts

GosePamiętacie

Gose Łukasza Szynkiewicza z jego domowego Browaru Absztyfikant? Łukasz zarzekał się wtedy, że to piwo pojawi się wkrótce w wersji komercyjnej powstałej w jego nowym miejscu pracy czyli kontraktowym Olimpie. Teraz Łukasz przyjechał z najnowszą wersją tego piwa do warszawskiego Hoppiness. Wygląd piwa bardziej przypominał sok – spore zmętnienie, zero piany. W aromacie już lepiej – kolendra, trochę cytryny i charakterystyczny motyw bakterii kwasu mlekowego. Pierwszy łyk to spore zaskoczenie chociaż w przypadku Gose tak właśnie być powinno – słone! Do wyrazistego słonego smaku dochodziła cytrynowa kwaskowość. Bardzo rześkie, charakterne piwo, które zdecydowanie warto byłoby powtórzyć w większej skali. Łukasz stwierdził jednak, że piwo uwarzone w Olimpie będzie wypadkową wszystkich trzech wersji i aż tak wyrazistego słonego smaku raczej nie należy się spodziewać. Trochę szkoda, bo takie piwo zdecydowanie wyróżniałoby się na rynku. Ważne, by wersja komercyjna była zbliżona smakiem do wersji uwarzonych w domu.

Jako bonus mogliśmy spróbować RIS z Browaru Absztyfikant. Monstrualny aromat suszonej śliwki i ciemnych owoców leśnych, pełny, pozbawiony alkoholowych akcentów smak nasuwał skojarzenia ze świetnie ułożonym porterem bałtyckim. Mniejsza o nomenklaturę, piwo było wyborne i oby taki RIS również został uwarzony przez Olimp!

L1740100L1740105L1740103L1740109L1740112L1740118b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.