Jump to content

[Docent] Dłutowskie degustacje


Pierre Celis

Recommended Posts

DlutowSpędzając notorycznie czas w wielkomiejskich wielokranach łatwo zapomnieć, że nowa piwna fala zalała głównie większe miasta. A w tak zwanym terenie nie jest już tak wesoło. Dobrym przykładem może być Dłutów – miejscowość pomiędzy Pabianicami a Bełchatowem, w dawnym województwie piotrkowskim, a obecnie łódzkim. Od wielu lat przyjeżdżam tu spotkać się z kuzynami. Jeszcze na początku lat 90 ubiegłego wieku z zaciekawieniem kupowaliśmy piwa z regionalnych browarów. Z tamtych lat pamiętam świetnego Goldpilsa z Browarów Łódzkich. Pamiętam też jak pod koniec lat 90 pojawiło się dotąd niewidziane tu Tyskie (w butelkach euro), było naprawdę w porządku. Był też piotrkowski Kiper z Sulimaru ale tu wspomnienia nie są zbyt ciekawe. Potem nadszedł czas załamania polskiego piwowarstwa i przerzuciliśmy się na piwa czeskie zakupując całe skrzynki w łódzkim Zofmarze. Czeskie piwa ze średnich browarów pojawiły się nawet w dłutowskim sklepie, wydawało się więc że piwna rewolucja dotarła pod strzechy. Niestety rzeczywistość w ciągu roku zweryfikowała próby wprowadzenia ambitniejszych piw do takiej miejscowości.

Obecnie postanowiliśmy spróbować krajowych piw dostępnych w okolicznych sklepach. Martwi fakt, że nie ma w nich piw z browarów położonych najbliżej, a zatem z Piotrkowa (choć marka Rebel i Cornelius z Sulimaru jest obecna w Tesco), ze Zduńskiej Woli, w końcu z Łodzi. Dłutów jest najlepszym przykładem że sprzedaż piw „wokół komina” ciągle jest w Polsce ewenementem. Niestety.

A tymczasem jako pierwsze próbujemy piwa Browaru Bojanowo, jednego z Browarów Regionalnych Jakubiak.

 

b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.