Skocz do zawartości

High pressure beer barrel


Luqas van Dred

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Ostatnio zainteresował mnie temat kegowania piwa w 5 litrowych beczkach.
Czytałem post o kegowaniu piwa w stalowych beczkach 5 litrowych. Jednak ktoś opisał, że po kilku warkach pojawia się rdza i do tego pompka kosztuje około 150zł. Zacząłem szukac więc alternatywy. Znalazłem na youtube film z plastikowymi beczkami 5, 10 i 20 litrowymi. Są to KingKeg albo Rotokeg. Kosztują one około 50 funtów więc sporo :-( Znalazłem też wersje "zrób to sam" ( https://m.youtube.com/watch?v=oSN2y8S0sgw).Wydaje sie , że to ciekawy temat. Problem polega na tym, że nie wiem jak nazywają się te nyple do nagazowania piwa CO2 (w nakrętce) i drugi obok do sprawdzania poziomu ciśnienia. Gdzie można znaleźć takie części?

Edytowane przez Luqas van Dred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo ciekawy, tez szukam jakiejs alternatywy dla tych stalowych mini KEGów. Konserwacja tego dziadostwa to udręka a i tak rdzewieje...

Ciekaw jestem czy nie puszczają kraniki w takim wynalazku, ciśnienie przecież nie takei znów najmniejsze a ten kranik to kawałek plastiku w sumie.

 

60 funtów to sporo, za 70 mozna juz znalezc nowego, małego corneliusa na aliexpress...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kegi 5 litrowe też się odkształcają. Ciekawy właśnie jestem żywotności tych plastikowych np Rotokega. Chciałem kupić pojemnik z jakiegoś grubszego plastiku i dodać te nyple w zakrętce ale nie wiem gdzie je można dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach działalności Lajbockowego Browaru używaliśmy filtratora ciśnieniowego (z kompresorem samochodowym) i przy izolacji kraników trzeba było się natrudzić, by nie puszczał. Żyto za to poszło nam wtedy błyskawicznie.

Obejrzałem jeszcze jeden film na temat tych beczek, ale połowy nie kumałem... Kwestia gdzie dostać takie łączniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na filmiku ciśnienie było ok 4 atm - taki pojemnik na pwno wytrzyma, pewnie go trochę "rozedmie"


Myślałem kiedyś o wykorzystaniu butli po mineralnej 5L,w zakrętce zawór przez który nabijamy co2 a potem rozlewamy piwko.Nakrętkę przerobiłem,robiłem próbę ciśnienia wlewając wodę i nabijając tlen z butli-taka próba na wytrzymałość-nie mam dostępu do co2

Dla "jaj" sprawdziliśmy ile wytrzyma.Pękła przy 7,5 atm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego by się nadało?  

 

http://www.aliexpress.com/item/Thread-Ball-Lock-Keg-Disconnect-Set-With-SS-1-4-Barb-Swivel-Adapters-Liquid-Gas-With/32383590277.html?spm=2114.01020208.3.47.IxXbUj&ws_ab_test=201526_2,201527_1_71_72_73_74_75,201409_5

 

Na aliexpress jest dostępna większość części do corneliusów, może niech wypowie się ktoś kto miał z nimi do czynienia, ja niestety nie miałem nigdy KEGa.

Tutaj coś co może być przydatne:

http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20150920093157&SearchText=ball+lock+keg

 

Pojemniki zaproponowane przez marbelke wydają się optymalne do tego celu, nie mam tylko koncepcji jak zamontować w/w zaworek w takim pojemniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.