Jump to content

2015.10.25 Warzenie piwa DYNIOWEGO w Krajinie Piwa - Toruń


Maryh

Recommended Posts

Witam wszystkich Piwowarów Domowych, zwłaszcza początkujących lub wahających się przed rozpoczęciem samodzielnego warzenia własnego piwa.
25.10.2015, w niedzielę, tuż po hejnale, rozpoczniemy w toruńskiej Krajinie Piwa pokaz warzenia PIWA DYNIOWEGO.
Proces przebiegać będzie w sposób klasyczny, rozpoczynając od śrutowania, poprzez zacieranie, filtrację, gotowanie z chmieleniem i dodatkiem dyni, chłodzenie, aż wreszcie zaszczepienie brzeczki drożdżami.
Jako że cały proces potrwa około 7 godzin będziemy umilać sobie czas degustacją piw domowych. Będzie można spróbować takich piw jak Saison, Russian Imperial Stout, Marcowe, Polski Pilsner, Porter Bałtycki, American Barleywine. Lista na pewno jeszcze się powiększy, miło będzie jeśli przyniesiecie własne piwka by podzielić się osobistymi dokonaniami.
Oczywiście dostępne będą też krany Krainy Piwa, która na pewno podłączy coś dobrego. Można będzie zjeść na miejscu obiad lub drobne przekąski do piwka.
Podczas warzenia zaprezentujemy ciekawostki sprzętowe, w tym chłodnice, filtry własnej konstrukcji, pokaz przyrządzania startera drożdżowego na mieszadle magnetycznym, ustawienie kaskadowe naczyń warzelniczych itp.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Krajiny Piwa, start o godzinie 12.00.
Będę czuwał nad całością procesu przy technicznym wsparciu Michała Olszewskiego (Krajina Piwa, Browar Olimp), Bartka Błażejowskiego oraz merytorycznym i praktycznym wsparciu Piwowarów z Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.
Wstęp i degustacja wolne od opłat, akcyz i innych złodziejskich podatków ;)
Z piwnym pozdrowieniem
Mariusz Bystryk

Link to comment
Share on other sites

Drodzy Amatorzy Dyni!

Mamy dla Was kolejną niespodziankę. W trakcie warzenia piwa, nasza zdolna koleżanka Gosia Bujok, na co dzień piwowarka i autorka kulinarnego bloga "Piwny lajfstajl"/http://www.piwnylajfstajl.pl/, poprowadzi krótki wykład pod tytułem "Dynia w jesiennym jadłospisie".
Podczas wykładu porozmawiamy o różnych gatunkach tej rośliny oraz o kompozycji przypraw podczas przyrządzania z niej potraw. Na koniec warsztatów wspólnie upieczemy ciasto dyniowe (z ang. Pumpkin Pie), bardzo popularne i często przyrządzane w okresie „Halloween”, a także z okazji Święta Dziękczynienia (z ang. Thanksgiving) oraz Świąt Bożego Narodzenia w USA i Kanadzie. Degustacja upieczonego ciasta odbędzie się pod koniec warzenia piwa. Rozpoczęcie dyniowego wykładu planowane jest na godzinę 13:00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Link to comment
Share on other sites

Małe przypomnienie o niedzielnym warzeniu piwa dyniowego w Krajinie Piwa.

 

Poniżej składniki, których zamierzamy użyć:

Słody - Pale Ale, Pilzneński, Pszeniczny, Caraamber, Caraaroma

Chmiel - Marynka

Drożdże - FM10 O czym szumią wierzby

Dodatki - mech irlandzki, pieczona dynia, goździki

 

Załączam zdjęcie dzisiejszego zakupu - prosto z pola :)

post-7081-0-07429500-1445529148_thumb.jpg

Edited by Maryh
Link to comment
Share on other sites

Cześć wszystkim

Zgodnie z planem jutro mamy dzień dyniowy w Krajinie piwa. Małgosia zajmie się częścią kulinarną, ja z Bartkiem będziemy warzyć piwko.

Pojawimy się na miejscu już około 10-ej, by rozstawić sprzęt i przygotować całe zaplecze tak, by równo o 12.00 rozpocząć warzenie.

Michał użyczy nam schładzarki i chłodnicy więc ułatwi nam to i skróci cały proces.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pokazach i degustacji naszych wyrobów.

Zależnie od frekfencji będziemy urzędować na 2 piętrze, lub jeśli zainteresowanie będzie na prawdę duże, to częściowo okupimy także piętro 1.

Do zobaczenia

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy wszystkim za przybycie, towarzystwo oraz rozmowy podczas warzenia i degustacji. Frekwencja dopisała, domowego piwka też nie zabrakło :)

Teraz pozostaje tylko czekać na efekt 7-godzinnej pracy...

post-7081-0-97954500-1445984174_thumb.jpg

post-7081-0-58170600-1445984186_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.