Jump to content

White Labs - WLP036 Dusseldorf Alt Yeast


Recommended Posts

WLP036 Dusseldorf Alt Yeast

Traditional Alt yeast from Dusseldorf, Germany. Produces clean, slightly sweet alt beers. Does not accentuate hop flavor as WLP029 does.

Attenuation: 65-72%

Flocculation: Medium

Optimum Fermentation Temperature: 65-69°F

Alcohol Tolerance: Medium

 

WLP036 Dusseldorf Alt Yeast

Tradycyjne drożdże do Alt z Dusseldorfu, Niemcy. Produkują czyste, lekko słodkawe piwo typu alt. Nie podkreśla snmaków chmielowych tak jak WLP029.

Odfermentowanie: 65-72%

Flokulacja: Średnia.

Temperatura fermentacji: 18-22°C .

Tolerancja na alkohol: Średnia.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

odkopuję trupa.

 

Drożdże kupiłem skuszony ceną w AlePiwo. Były przeterminowane ok 4 miesiące, ale po 36h kręcenia na 1L starterze ruszyły bez problemu w piwie 12BLG.

Zrobiłem trzy piwa na tych drożdżach. Wszystkie startowały dość szybko, ok 8-10h. W pierwszej warce drożdże zeszły z 12 do 3.5, w drugiej z 12 do 3, trzeciej nie mierzyłem. Piwa zacierane podobnie - ok 65-66°C. Osad na dnie jest zbity, w fermentorze na cichej było mętnawe, ale 4 dni po zabutelkowaniu jest calkiem klarowne.

 

Cecha charakterystyczna tych drożdzy to lekka i przyjemna kwaskowatość gotowych piw. Zrobiłem na nich Koelscha, Alta z żytem oraz coś w stylu hoppy Koelsch albo Cream Ale.  Drożdże nie eksponują jakoś bardzo chmielu, choć w piwie które chmielilem na whirlpoolu oraz na zimno jest on ładnie podkreslony, użyłem ok 100g Chinooka na te warkę, co jak na moje zwyczaje jest raczej srednim wynikiem.

 

Według mnie piwo na tych drożdżach dojrzewa trochę dłużej - pierwsze piwo było najlepsze po ok 6 tygodniach, Alta jeszcze lageruję.

 

Podsumowując - ciekawe drozdze, dają dośc czysty profil z lekko kwaskową nutą- ja fermentuję w temp 15-16°C więc trochę niżej niz zaleca producent, wyczytalem w amerykanskich internetach ze tak wlasnie nalezy z nimi postepowac. Fajne na lato, ta kwaskowosc w lekkim piwie daje fajne orzezwienie :)

 

NA zdjeciu ponizej słoneczko w płynie - mój hoppy Koelsch z kaszą jaglaną (jeszcze mętny ) :cool:

post-9087-0-05633400-1499366282_thumb.jpg

Edited by needmorehops
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.