Skocz do zawartości

mexican cerveza BLG


Rekomendowane odpowiedzi

A ile tego piwa? Bo chyba z 1 kita dolewajac 20l wody to wychodzi jakies 12blg? Mam racie? Nie robilem nigdy z kita wiec sie nie znam ile powinno wyjsc

jak kit ma 1,7 kg to że by wyszło 12blg to trzeba dać albo z 1 kg cukru albo z 1,5kg ekstraktu 

 

jak by nie było 9 to dużo,robiłeś na drożdżach z zestawu ? może były po terminie,leżały gdzieś w -20 zimą i +50 w jakimś blaszanym magazynie latem 

dobrze natleniłeś przed wlaniem * drożdży ?

 

*uwadniałeś je ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te kilka razy co robiłem brewkita, to jak pamiętam natlenienie przy rozmieszaniu syropu z wodą starczało - te 12blg lub mniej jak nie dodałeś cukru nie jest wyzwaniem dla drożdży - nawet wsypane na żywca do brzeczki powinny być w stanie ją przerobić. Saszetka zawiera ich aż nadto, by śmierć nawet połowy była przeszkodą (jeśli dobrze pamiętam to co przeczytałem tutaj o kitach).

 

Włóż metalową łychę do roztworu z oxi, przemyj wrzątkiem przed pobraniem próbki i sprawdź smak brzeczki.

 

Balingometr masz w brzeczce czy mierzysz w naczyniu? Jeśli tak to probówki są często ciasne...

Edytowane przez Mikadorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest aż tak słodka ale jest trochę słodkie  mierzę w szerokim naczyniu więc na pewno balingometr się nie wiesza dałem 1,7 ekstraktu słodowego jasnego a drożdze dałem z zestawu ale 6 dni burzliwa była dość silna

jak bym translator czytał  :facepalm:

masz kilka przecinków ,,,,,,,,, wklejaj jak nie masz swoich 

 

dałeś brewkita + 1,7 kg ekstraktu do tego?

ile litrów Ci wyszło ?

w jakiej temperaturze to mierzysz ? sprawdź jeszcze raz na wodzie w 20C, zrób roztwór 10 blg, zobacz czy wewnątrz nie ma wody, zaznacz np. markerem gdzie jest karteczka z podziałką pomachaj, puknij delikatnie o coś zobacz czy się nie przesuwa 

jak piszesz że przez te 6 dni była dość silna burzliwa to nie za bardzo że by z tych około 12 spadło tylko 3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie jest aż tak słodka ale jest trochę słodkie  mierzę w szerokim naczyniu więc na pewno balingometr się nie wiesza dałem 1,7 ekstraktu słodowego jasnego a drożdze dałem z zestawu ale 6 dni burzliwa była dość silna

jak bym translator czytał  :facepalm:

masz kilka przecinków ,,,,,,,,, wklejaj jak nie masz swoich 

 

dałeś brewkita + 1,7 kg ekstraktu do tego?

ile litrów Ci wyszło ?

w jakiej temperaturze to mierzysz ? sprawdź jeszcze raz na wodzie w 20C, zrób roztwór 10 blg, zobacz czy wewnątrz nie ma wody, zaznacz np. markerem gdzie jest karteczka z podziałką pomachaj, puknij delikatnie o coś zobacz czy się nie przesuwa 

jak piszesz że przez te 6 dni była dość silna burzliwa to nie za bardzo że by z tych około 12 spadło tylko 3 

 

23 litry piwa, mierze to dobrze ruszałem spławikiem i dalej wypływa do 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.