Skocz do zawartości

Najlepsza woda do AIPA


LukK

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy piwowarzy których znam we Wrocławiu, warzą na kranówie. Ja na początku też cudowałem z wodą źródlaną i filtrowaniem, ale dałem sobie spokój.

http://www.mpwik.wroc.pl/parametry-wody/

 

Tu są parametry wody wrocławskiej, dla dokładnych obliczeń trzeba wiedzieć, z której stacji ma się wodę, ale na nasze amatorskie potrzeby średnia raczej wystarczy.

Z resztą chyba w przypadku kranówy w mieście ważniejszy jest stan rur w okolicy i budynku, niż dokładne parametry samej wody.

 

A dodajesz też może tej kranówy bez gotowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A dodajesz też może tej kranówy bez gotowania?

 

Pić bez gotowanie to piłem, do piwa nigdy nie dawałem, bo jeżeli mam konieczność po warzeniu dodać wody, to mam przegotowaną przyszykowaną wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wracając do tematu, ja leję wodę źródlaną z Biedronki (1,55 za 5l). Ta z kranu mi nie smakuje, nie jestem w stanie wypić herbaty zrobionej na kranówce.

pH zacieru wychodzi mi między 5.8 a 6. Muszę jeszcze sprawdzić jaka jest mniej więcej twardość tej wody źródlanej czy przypadkiem nie trzeba sypnąć gipsu.

Nie wiem kolego gdzie mieszkasz, ale w warszawie woda jest "bardzo OK'' zrobiłem na niej nie jedną warkę bez problemu, wiele litów wypiłem prosto z kranu, dawałem do piwa prosto z kranu i nic złego z tego nie wynikło

Czasami te kupne wody mają gorsze "parametry" jak z kranu.

Chyba że mieszkasz w kamienicy co ma od 50 lat nie wymieniane rury, a pisanie że nie można wypić herbaty na wodzie z kranu śmieszy mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.