Jump to content

Reduktor akwarystyczny?


Alexy

Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Korzystając z okazji chciałbym sie przywitać!

 

Potrzebuje Waszej opinii, czy takim reduktorem akwarystycznym będę w stanie w miarę komfortowo operować kegiem? Martwi mnie wysoki zakres ale z drugiej strony bez problemu regulowałem nim gaz do akwarium... Oczywiście używałbym bez bąblomierza :)

post-17416-1474814724,2264_thumb.jpg

Edited by Alexy
Link to comment
Share on other sites

Widzę, że dyskusja o stałym przepływie powraca. Po raz 123 trzeba przypomnieć, że taki reduktor (spawalniczy, akwarystyczny) utrzymuje na wyjściu stałe ciśnienie. Jego manometr jest tylko wyskalowany w jednostkach przepływu. Wystarczy go przeskalować. Narzędzia to manometr "wzorcowy" i marker. Oczywiście odrębną sprawą jest zakres regulacji ciśnienia i zakres tak przeskalowanego manometru. Ja sobie z takim sprzętem radzę bez problemów. Dla przypomnienia - http://www.piwo.org/topic/13940-reduktor-co2-cala-prawda/?hl=manometr

Link to comment
Share on other sites

Jedyne o co się obawiam (patrząc na skalę ciśnienia wyjściowego) to "skok" gwintu. Może być ciężko ustawić ten niecały 1 bar. Jak sobie z tym radzicie?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.