Jump to content

Refermentacja


Str

Recommended Posts

Witam,

Przeszukując stronę browamatora natrafiłem na pewne dropsy do refermentacji http://www.browamator.pl/dropsy-czeskie-50-szt-do-refermentacji-piwa-lu,3,84,2864. Jako, że będzie to pierwsze wrażenie piwa i strasznie boję się refermentacji ze względu na ,,granaty'' czy też nieodpowiednie nagazowanie piwa, pomyślałem, że dobrą opcją będę takie dropsy. Na forum znalazłem jeden wpis, że te dropsy nie działają tak fajnie i psują smak piwa. Ktoś z Was może stosował i ma jakąś opinie?

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ilość surowca wyliczysz sobie spokojnie z kalkulatora (np. http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html)jeśli piwo odpowiednio przefermentujesz i będzie w pełni odfermentowane to nie będziesz miał granatów.

Jeśli piwo będzie nie do końca odfermentowane, to możesz mieć granaty niezależnie od tego czy sam dodasz cukier w postaci syropu, czy miarką czy też wrzucisz dropsy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.