Jump to content

Przypalone grzałki i filtracja


SADAM

Recommended Posts

Witam kolegów

 

Chciał bym zapytać, czy czyszczenie grzałek sodą kaustyczną w stalowym garze to dobry pomysł, czy to nie zaszkodzi grzałką, ewentualnie czym można to łatwo wyczyścić.

 

Ostatnio filtrowałem Roggenbier przefiltrowałem ok 40l ale nie jestem zadowolony z klarowności teraz jest na burzliwej i w fermentorze widzę osad na 5 litrów (już wiem gdzie popełniłem błąd, zbyt krótko czekałem na ułożenie złoża do filtracji) jest jakiś sposób żeby to odratować widziałem że są siatki filtracyjne ale z różnymi średnicami oczek od 0,5mm do 0,025mm zastanawiam się która była by najlepsza.

Link to comment
Share on other sites

Albo i się nie osadził, poczekaj aż się burzliwa chociaż skończy, opadnie, zbije się bardziej, to ściągniesz znad osadu i tyle. Nie trzeba kombinować z siatkami (nawet gdyby to odzyskana ilość piwa nie jest warta takiego zachodu).

 

Co do przypaleń - są specjalne środki na usuwanie przypaleń. Soda też może pomóc, zależy od przypalenia. Jak masz grzałki i garnek z nierdzewki to nic się nie powinno dziać.

Edited by bart3q
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.