Jump to content

dochmielenie już zabutelkowanego piwa

Recommended Posts

Jak w temacie, mam skrzynkę zwykłego ejl bezstylowca zabutelkowanego jakiś miesiąc temu.

dziś przyszła paczka z chmielami

piwo zlewane przy użyciu zaworka grawitacyjnego więc w każdej butelce jest jeszcze trochę miejsca.

A gdyby tak do wyparzonej  prasy francuskiej wrzucić granulat citry, zalać to wodą mineralną, odstawić na 2-3 dni

Butelki solidnie schłodzić do 3 stopni C

Otworzyć i strzykawką do każdej butelki wstrzyknąć te 30 ml chmielonej wody.

Co o tym myślicie?

Fajny pomysł. Miałem niedawno taka nachmielonom wodę. Ja robiłem na mieszadle magnetycznym przez ok 2 dni w 0,8L wody 40g citry. Smak tej wody było bardzo chmielowy i goryczkowy( goryczka chmielowa taka jak z chmielenia na zimno) i mega mega citra. Tutaj temat http://www.piwo.org/topic/23268-nachmielona-woda-zamiast-chmielu-na-zimn%C4%85/. Daj znać czy coś z tego będzie.

Jak w temacie, mam skrzynkę zwykłego ejl bezstylowca zabutelkowanego jakiś miesiąc temu.

dziś przyszła paczka z chmielami

piwo zlewane przy użyciu zaworka grawitacyjnego więc w każdej butelce jest jeszcze trochę miejsca.

A gdyby tak do wyparzonej prasy francuskiej wrzucić granulat citry, zalać to wodą mineralną, odstawić na 2-3 dni

Butelki solidnie schłodzić do 3 stopni C

Otworzyć i strzykawką do każdej butelki wstrzyknąć te 30 ml chmielonej wody.

Co o tym myślicie?

Piwo refermentowane? Nie dostarczy się tlenu przy otwarciu? Po miesiącu drożdże zjadły już zapewne cały surowiec... Jak długo miałyby stać butelki, do których wlejesz tej chmielonej wody?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

• 2 weeks later...

Witam,

Nie chcę zakładać kolejnego tematu, więc się podczepię :) Chodzi mi o chmielenie na smak i na aromat. Biorę się za BIPA (warka 12L) i na goryczkę (65-70IBU) wyliczył mi kalk. ok 35g chmielu. Chciałbym też coś na smak i na aromat tylko problem w tym, że nie wiem ile tego się daje. Oblicza się to w jakiś sposób czy się to dodaje na pałę? Proszę o pomoc bardziej doświadczonych piwowarów.

pozdrawiam,

S.K.

Witam,

Nie chcę zakładać kolejnego tematu

A czemu nie chcesz zakładać kolejnego tematu? Co twoje pytanie ma wspólnego z tym tematem? Masz zamiar swoje piwo chmielic w butelkach?