Jump to content

MOT PSPD na #7 Warszawskim Festiwalu Piwa


Mateusz Puślecki

Recommended Posts

Zapraszamy do udziału w aktywnościach Mazowiecki Oddział PSPDpodczas jesiennego #7 Warszawski Festiwal Piwa na Stadionie Legia Warszawa. 

Przez wszystkie 3 dni będziemy na naszym stoisku przy foodtrackach. Nie obędzie się bez warzenia i odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące piwowarstwa domowego, konkursów, sędziowania i PSPD. Będziemy także rozprowadzali nasze t-shirty i bluzy oddziałowe, kapsle i otwieracze:-)
Będziemy także dla chętnych kolportowali słody od Viking Malt :-)
Tu dzieli i rządzi Michał Grabowski, a wspierają Koledzy z MOTu :-)

Będziecie mogli obejrzeć fałszywe dna produkcji Marxam Brewing, które idealnie wkomponują się w Wasze domowe warzelnie. Przede wszystkim ułatwi proces filtracji i przyspieszy czas warzenia piwa w domu. Na stoisku także akcesoria piwowarskie Marxam: mieszadła, fermentory, korki, kapsle, dodatki do piwa i wiele innych.

Zapraszamy na wydarzenia specjalne - spotkania z naszymi gośćmi i nie tylko:

1. Akademia Drożdżowa Fermentum Mobile. W czwartek 21 września o 20:15 w sali warsztatowej na 1. piętrze.

Jesteś piwowarem domowym? Chciałbyś zacząć używać w swym browarze płynnych drożdży ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Wpadnij na wykład Akademii Drożdżowej Fermentum Mobile podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa w dniu 21 września 2017 o 20:15 w sali warstatowej. Przekonasz się ze stosowanie płynnych drożdży wcale nie jest tak trudne jak się wydaje. Dowiesz się m.in. jakie są zalety stosowania płynnych drożdży w piwowarstwie domowym oraz jak i po co robić starter drożdżowy. Na wydarzenie zapraszają Fermentum Mobile oraz Mazowiecki Oddział Terenowy PSPD. https://www.facebook.com/events/140158919931627 

2. W sobotę 23 września o 16:00 zapraszamy na scenę główną WFP na "Jak on to zakapslował?! PSPD na scenie #wfp7"

Jak on to zakapslował?! - to chyba najczęstsza reakcja laików, gdy widzą butelkę domowego piwa. Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych w swoim scenicznym występie na #wfp7 da odpowiedź nie tylko na to pytanie, ale i na wiele innych związanych z warzeniem piwa. Przemek Iwanek iMateusz Puślecki podpowiedzą od czego zacząć, ile kosztuje sprzęt i surowce. Oczywiście zademonstrują także, jak powstaje piwo w mikroskali. Będzie pachnieć chmielem i słodem - to pewne.
Gościem specjalnym będzie Andrzej Miler, jeden z najbardziej utytułowanych piwowarów domowych w Polsce (m.in. Grand Champion PSPD 2012, Puchar PSPD 2017), współzałożyciel i piwowar Browar Rockmill. Będzie to zatem świetna okazja by wypytać go, jak wygrywać w konkursach oraz jak to jest przejść na zawodowstwo. ;) http://warszawskifestiwalpiwa.pl/program 

Do zobaczenia
Zarząd Mazowiecki Oddział PSPD

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.