Jump to content

Drożdże do Hefe-Weizen'a

Str

Recommended Posts

z tego co pamiętam w hefe masz mieć  aromat goździków lub bananów lub jedno i drugie. Zależy jak poprowadzisz fermentację tzn. w jakiej temp. wiem że wb-06 są typowymi do tego stylu. Można coś z płynnymi kombinować ale że masz 1 warkę na koncie...cóż może lepiej suche. Powodzenia

5 minut temu, Lagler napisał:

Można coś z płynnymi kombinować ale że masz 1 warkę na koncie...cóż może lepiej suche. Powodzenia

Z płynnymi na razie dam sobie spokój, dopiero początki więc lecę na sucharach :)

Cześć. Używałem obu szczepów do niemieckiej pszenicy. BW11 daje piwo mniej ofermentowane, za czym idzie słodkość i lekka słodowość. Zaletą jest to, że przy fermentacji w wyższej temperaturze i bez underpitchingu masz dominację dojrzałego banana. WB 06 natomiast są bardzo żarloczne, zostawiają piwo wytrawne z nutami wskazanymi dla weizena. Moim zdaniem na początek użyłbym drożdży z gozdawy, łatwiej nad nimi zapanować i dają dosć pełne piwo. Jeśli chodzi o wb06 to w grę moim zdaniem wchodzi tylko zacieranie dekokcyjne , żeby zrobić zacną pszenicę. Ewentualnie dodatek Carapilsa. 

Edited by Pindin

ja jeszcze jednak dorzuce to co pisał powyżej kolega @Markos227 - polecam rozeznać się z kangurami z Mauribrew Weiss Y1433 (chyba) - też suche, ale zostawiają więcej ciała niż WB-06 - i jeśli chodzi o smak - zdecydowanie im bliżej do płynnych FM41 niż piwu zrobionemu na WB-06 - a przynajmniej wg mnie :) jedyne do czego moge się przyczepić do Y1433 to piana - która w przypadku moich piw była słaba i szybko schodząca - ale miałem też możliwość spróbowania pszenicy od @Lichtus na Y1433 i smak i piana były bardzo dobre :)