Jump to content

KEG - GDZIE KUPIC?

Recommended Posts

Cześć!

Od jakiegoś czasu przymierzam się do budowy czegoś na podobieństwo hermsa. Przejrzałem już dużo postów i większość podaje, że można kupić kega w cenie około 160zł a nawet taniej. Długo już czatuje na allegro, olx oraz na naszym naszym handlowym ale raczej rzadko pojawiają się oferty sprzedaży (w internecie zwykle po około 250zł). Pytałem się w kilku barach we Wrocławiu czy mógłbym odkupić pustą beczkę i nic z tego. Da się dzisiaj kupić nieuszkodzoną beczkę 50l w rozsądnej cenie? Jeśli tak to gdzie szukać? A może te 220-260zł to nie jest wcale wysoka cena?

W jak to nazwałeś barach, ciezko bedzie dostać kegi z prostego powodu, knajpy kegi zwracają do browaru

szukaj na olx, alledrogo, czasami na forum w pod forum giełda się trafiają, sam jakiś czas temu szukałem kegów pod herma i padło koniec końców na gary 70l

Taaa, powariowali z cenami kegów od jakiegoś czasu. Zrobił się ruch na tym rynku i cena poszybowała... Poza tym osobiście doszedlem do wniosku, że keg się ciężko nagrzewa(nad gazem) i w związku z tym chyba przejdę na zwykły gar nierdzewkę i wrócę do tradycyjnego warzenia. Wolę zabawę z garami.

Mam świeże informacje na temat kegów. Podobno jakiś czas temu państwo nie interesowało się podatkowo kegami i stąd ich relatywnie niskie ceny. Teraz już się interesuje dlatego teraz ceny są jakie są. Ponadto, o ile dobrze zrozumiałem, jest z tym podatkiem trochę zabawy więc hurtownie/ lokale nie za bardzo chcą je sprzedawać.