Jump to content

KEG - GDZIE KUPIC?


Recommended Posts

Cześć!

Od jakiegoś czasu przymierzam się do budowy czegoś na podobieństwo hermsa. Przejrzałem już dużo postów i większość podaje, że można kupić kega w cenie około 160zł a nawet taniej. Długo już czatuje na allegro, olx oraz na naszym naszym handlowym ale raczej rzadko pojawiają się oferty sprzedaży (w internecie zwykle po około 250zł). Pytałem się w kilku barach we Wrocławiu czy mógłbym odkupić pustą beczkę i nic z tego. Da się dzisiaj kupić nieuszkodzoną beczkę 50l w rozsądnej cenie? Jeśli tak to gdzie szukać? A może te 220-260zł to nie jest wcale wysoka cena?

Link to comment
Share on other sites

W jak to nazwałeś barach, ciezko bedzie dostać kegi z prostego powodu, knajpy kegi zwracają do browaru

 

szukaj na olx, alledrogo, czasami na forum w pod forum giełda się trafiają, sam jakiś czas temu szukałem kegów pod herma i padło koniec końców na gary 70l

Link to comment
Share on other sites

Taaa, powariowali z cenami kegów od jakiegoś czasu. Zrobił się ruch na tym rynku i cena poszybowała... Poza tym osobiście doszedlem do wniosku, że keg się ciężko nagrzewa(nad gazem) i w związku z tym chyba przejdę na zwykły gar nierdzewkę i wrócę do tradycyjnego warzenia. Wolę zabawę z garami.

Link to comment
Share on other sites

Mam świeże informacje na temat kegów. Podobno jakiś czas temu państwo nie interesowało się podatkowo kegami i stąd ich relatywnie niskie ceny. Teraz już się interesuje dlatego teraz ceny są jakie są. Ponadto, o ile dobrze zrozumiałem, jest z tym podatkiem trochę zabawy więc hurtownie/ lokale nie za bardzo chcą je sprzedawać.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.