Jump to content

Zmiana pin lock na ball lock

Krystian.z

Recommended Posts

Witam. Czy orientuje się ktoś jaka jest różnica w gwintach między jednymi głowicami a drugimi? Średnicą są takie same jednak ball locki luźno się wkręcają na kega coca coli a jak próbuje wkręcić pin locka na kega Pepsi w którym fabrycznie jest ball lock to wkręca się zbyt ciasno, a druga sprawa to różnica w wysokości części gwintowanej w kegu coca coli jest mniejsza i ball lock nie wkreca się "do końca".

IMG_20180505_161839.jpg

IMG_20180505_185454.jpg

IMG_20180505_161854.jpg

Chodzi o producenta. AEB używa tych samych gwintów więc możesz łatwo zrobić konwersję na ball lock'a. 

Na naszym rynku inne gwinty to egzotyk ale z tego co wiem to występują jeszcze dwa inne gwinty - przynajmniej sklepy w USA oferują głowice w trzech wersjach

• 2 weeks later...

Żeby nie zakładać nowego tematu to pozwolę sobie się podpiąć.

Kupiłem dwa kegi Cornelius po Pepsi, jeden z nich ma tak przerobione Ball lock, do czego mogły służyć?

Zastanawiam się czy do mycia się nie nadadzą? Wykorzystam do czegoś czy raczej do śmieci?

Kegi ładne w środku czyste, tylko trzeba na jednym zmienić te złączki.

IMG_20180519_112735.jpg

IMG_20180519_112651.jpg

Edited by Pabllo_Lodz

• 4 years later...

19 minut temu, smerf08365 napisał(a):

Ok, muszę zmierzyć bo zdjęcia nic mi nie mówią. Chyba że ktoś wie?

klikasz w link, rolką przewijasz troszeczke w dół a tam jest tabelka z wymiarami pod różne kegi. Nie ma za co 😛

ps ale dla pewności suwmiarka :)