Jump to content

Tuleja do kranu - pytanie o dostępność


Alexy

Recommended Posts

Cześć!

 

Mam do Was pytanie. Posiadam 3 krany z Aliexpress (link), które sprawują się bardzo dobrze, z małym ale... Same krany są z nierdzewki, ale tuleja wykonana jest z chromowanego zdaje się mosiądzu. Problem jaki mam to lekki metaliczny posmak piwa gdy nalawem z kranu po dłuższej przerwie - bo od środka chromu już ni ma.

 

Potrzebuję wymienić te tuleje na wykonane z nierdzewki. Widziałem takie coś w sklepach z US ale nie chcę płacić za dostawę zza oceanu. 
Orientujecie się czy jest to: a) do dostania towar w PL oraz b) czy średnice/gwinty są ustandaryzowane? Moje krany to teoretycznie klon Perlicka, więc mam nadzieję, że chińczyk zrobił wierną kopię, także jak idzie o wymiarowanie :) Załączam wygląd tulejek, które mam na kranach.

 

Dzięki za pomoc!

IMG_6137.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Alexy jesteś pewien, że masz to właśnie z tej mosiężnej końcówki? Używam kranów celli, są wykonane w całości z chromowanego mosiądzu i nie mam żadnej metaliczności. Za to używam butelek pet donrozlewu z kega wynalazku co się nazywa 'carbonation cap'. Wykonany jest w teorii ze stali 304. Ale jak popsika się go starsanem, to wtedy szybko pojawia się aromat żelaza. Może zrób test właśnie na korpusie Twojego kranu. Zalej piwem i potrzymaj chwilę. Jak będzie woniło to będziesz miał odpowiedź.

 

Jakiś czas temu widziałem na którymś z forum, że ktoś szukał dzwigni/popychacza (dokręcona jest do niej rączka, a główka popycha zawór w kranie), bo mu przeżarło. Był to właśnie chiński kran i ta część była wykonana z czegoś co nie było stałą nierdzewną. Może to też być przyczyną jonow żelaza w piwe. Najlepiej rozkręć kran i sprawdż.

Edited by Daniel()
Literówki i korekta po autokorekekcue telefonu
Link to comment
Share on other sites

Dzieki! Canna uwaga. Krany w środku wyglądają bardzo dobrze, ale zrobię taki test jak piszesz. Wrzucę elementy kranu do jakiegoś lekkiego lagera i zobaczę po kilku h czy pojawia się metalicznosc.

Link to comment
Share on other sites

Thanks Bret for your nice offer to help! I've managed in the meantime to order shanks from the UK shop with very reasonable DPD delivery price to Poland.

 

Daniel - I've soaked disassemled tap (without a shank) in pilsner and I do not taste any matallic off flavor. It must be coming from shanks then...

Edited by Alexy
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.