Jump to content

Nalewak + party keg


Recommended Posts

Cześć

 

O ile z warzeniem piwa i nabijaniem w butelki nie mam już problemów, o tyle o kegowaniu nie mam bladego pojęcia. Dzisiaj wchodząc na stronę sklepu celem zamówienia automatycznego kotła zaciernego trafiłem na nalewak do piwa z beczek 5l. Nie powiem - spodobała mi się taka perspektywa rozlewania na imprezie swojego piwa z kranu, a nie chciałbym kupować zestawu kegów 19 litrowych, ponieważ i tak już piwnica jest zawalona piwem i sprzętem.

 

Czy do takiego nalewaka: https://emaks.pl/nalewak-do-piwa-5l-regulacja-2-120c/3749

 

będą pasować party kegi np. https://browamator.pl/partykeg-5-l-bez-zintegrowanego-kranika-sr,3,17,1211  ?

 

I czy dobrze rozumiem, że te kegi są wielorazowego użytku, a jedyną jednorazową rzeczą jest uszczelka którą się przebija w momencie "uruchamiania" kega jak np. ta https://browamator.pl/uszczelka-standard-do-beczki-mini-keg-5-l,3,17,1296  ?

 

Jak wygląda sprawa z rozlewem takiego piwa? Osobiście nie przepadam za komercyjnymi party kegami, bo z reguły strasznie się pienią, może w przypadku domowego będzie lepiej jeśli rozważnie odmierzymy cukier do refermentacji. Co w ogole sądzicie o takim nalewaku z schładzarką? Warto czy lepiej kupić zwykłą pompkę i chłodzić beczki w lodówce?

Link to comment
Share on other sites

W partykegah największym problemem jest temperatura, niestety piwo w temp pokojowej zawsze będzie się pieniło a nie zawsze jest pusta lodówka pod reką. Te jego od Heńka są trochę inne wiec nie wiem czy te z BA beda pasować.

Pozdro
Wojtek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

W partykegah największym problemem jest temperatura, niestety piwo w temp pokojowej zawsze będzie się pieniło a nie zawsze jest pusta lodówka pod reką. Te jego od Heńka są trochę inne wiec nie wiem czy te z BA beda pasować. Choć z drugiej strony piszą ze tak.
Jeżeli regulator temp w sprzęcie z linku będzie działał to powinno się łac piwo zamiast piany
Jak piszesz kegi są wielokrotnego użytku a uszczelek są dwa rodzaje z i bez zaworki nadmiarowego.

Pozdro
WojtekWysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.