Jump to content

Chłodnica przeciwbieżna - przeróbka

Robert87

Recommended Posts

Witajcie.

Ostatnio bardzo dużo myślę nad usprawnieniami browaru :D

Obecnie mam chłodnicę zanurzeniową z karbowanej rury nierdzewnej DN20 ze złączami GZ 3/4" o długości jak pamietam 14m.

Chciałbym zrobić z niej chłodnicę przeciwbieżną. Mój zamysł jest taki żeby do karbowanej włożyć rurkę z miękkiej miedzi.

Pytanie:

Czy podsuniecie mi jakieś rozwiązania jak to wszystko połączyć w całość? Jaka rurka miedziana będzie optymalna (stosunek jakość/wydajność/cena )? Byłoby świetnie jakby całość była rozbieralna :)

Zapraszam do dyskusji :)

52 minuty temu, RobertSlask napisał:

Witajcie.

Ostatnio bardzo dużo myślę nad usprawnieniami browaru :D

Obecnie mam chłodnicę zanurzeniową z karbowanej rury nierdzewnej DN20 ze złączami GZ 3/4" o długości jak pamietam 14m.

Chciałbym zrobić z niej chłodnicę przeciwbieżną. Mój zamysł jest taki żeby do karbowanej włożyć rurkę z miękkiej miedzi.

Pytanie:

Czy podsuniecie mi jakieś rozwiązania jak to wszystko połączyć w całość? Jaka rurka miedziana będzie optymalna (stosunek jakość/wydajność/cena )? Byłoby świetnie jakby całość była rozbieralna :)

Zapraszam do dyskusji :)

Chcesz wcisnąc w zanurzeniową 14m rurki i do tego ma być rozbieralna?

Dokładnie tak. Chłodnica jest z karbowanej nierdzewki także jak ją "rozwinę" to się sama wyprostuje i nie będzie problemu żeby włożyć do niej rurkę miedzianą. Nie wiem tylko jak osiągnąć rozbieralność całego układu i czy jest to możliwe... Jak nie to trudno, przeżyje:)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

3 minuty temu, anteks napisał:
1 minutę temu, RobertSlask napisał:

Chłodnica jest z karbowanej nierdzewki także jak ją "rozwinę" to się sama wyprostuje i nie będzie problemu żeby włożyć do niej rurkę miedzianą. Nie wiem tylko jak osiągnąć rozbieralność całego układu.

I chcialbys tak zwijac i rozwijac raz za razem do mycia? 

Nie ogarniam twojej idei, po co ci ta rozbieralnosc? I tak myc bedziesz pompujac chemie przez srodek wiec po corozbierac? 

W gruncie rzeczy masz rację, ale ta opcja jest nie dlatego żeby co chwile rozbierać itp tylko po to że w razie jakiegoś problemu etc można bylo to rozebrać. Jakkolwiek nie mam idei jak połączyć miedzianą rurkę z nierdzewnym trójnikiem...