Jump to content

Patent na tani właz nierdzewny do kega/fermentora?

Recommended Posts

?Na złomowisku znalazłem prawie nowy nierdzewny szybkowar. "Prawie" polega na tym, że kapsułowe dno się rozwarstwiło. Wystarczyłoby odciąć dno i mamy właz ze stli 304 wytrzymujący kilka barów za ułamek ceny "przemysłowego". Nawet gdyby specjalnie w tym celu kupić nowy tani szybkowar, to nie zbliżamy się nawet do ceny dedykowanego włazu, a wielkość "garnkowa (20-25cm) w zupełności powinna wystarczyć np. do fermentora stożkowego cznionego z kega.

Widziałem tutaj posty użytkowników, którzy szukali tzw. włazów, otworów inspekcyjnych, służących np do cz szczenia. Do wspawania w zbiornik nierdzewny (fermentor, kadź), tyle że właz taki, konstrukcyjnie (z naszego punktu widzenia) identczny z górą szybkowaru, kosztuje kilka razy więcej. Kiedy zobaczyłem ten garnek, od razu widziałem jego górną część wspawaną w roli takiego włazu. Może sie komuś pomysł przyda.

Ten wynalazek kosztuje 69 złotych:

fa498d1ed5c9e0a72441fbda422349eb.thumb.jpg.2410de928e7700b6e1a18c71c009570f.jpg

A ten 69 euro:

wlaz-okragly-nierdzewny-dn223-typ-e22m4-304l-avirago-1.png.jpeg.621f4f594f0766282fc5b7439bacc49a.jpeg

Dla piwowara jeden czort.

Edited by c64club

• 1 month later...

Świetny pomysł! Jakiś czas temu szukałem destylatora (aabratka) i takie zbudowane na bazie kega z szerokim wlewem (lub dodatkowym wlewem 4") są znacznie droższe niż ten patent z szybkowarem!