Jump to content

chłodnica


gobilab

Recommended Posts

Koledzy mam pytanie zamierzam kupić chłodnicę zanurzeniową do brzeczki ,finansowo w moim zakresie jest chłodnica z Browamatora Inox-215 lub z homebeer.pl chłodnica Silver.Czy mógłby ktoś doradzić którą wybrać .Pieniądze w sumie podobne,więc jestem ciekaw opinii i poprosił bym o doradzenie

Link to comment
Share on other sites

@gobilab zainteresuj się tym wątkiem:

 

Wcześniej miałem bardzo podobną do tej Inox-215. Teraz mam z rurki karbowanej. Swoją zamawiałem z https://www.karbowane.pl/dowolna-chlodnica-p-67.html. Cenowo wychodzi korzystniej ta z wątku forumowego, który wkleiłem. Chłodnica z rurki karbowanej chłodzi zdecydowanie szybciej, przy takiej samej długości rurki, zużywa też mniej wody. Ma po prostu większą powierzchnię wymiany. Bardzo dobrze myje się ją w zmywarce. Na minus, jest lekka i bez wody wewnątrz pływa po powierzchni. Jak nie ma wody w środku to można zblokować ją łygą. Można też nalać wody, wtedy taką chłodnicę wkładaj już podłączoną zarówno do źródła wody (zakręconego by nie było niedomówień) jak i odpływu, bo gorąca brzeczka szybko podgrzeje Ci wnętrze i trochę wody wychlapie. Mało to przyjemne być pochlapanym gorącą wodą.

Edited by DanielN
Link to comment
Share on other sites

Posiadam już ok. 3 lat model silver z homebeer, aktualnie nie używam bo mam przeciwbieżną jednak jeśli szukasz czegoś do 200zł to chłodnica godna polecenia. Czas chłodzenia 20l brzeczki to średnio 15-20min w  zależności od tego jak zimną wodę zadamy. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.