Jump to content

chłodnica

gobilab

Recommended Posts

Koledzy mam pytanie zamierzam kupić chłodnicę zanurzeniową do brzeczki ,finansowo w moim zakresie jest chłodnica z Browamatora Inox-215 lub z homebeer.pl chłodnica Silver.Czy mógłby ktoś doradzić którą wybrać .Pieniądze w sumie podobne,więc jestem ciekaw opinii i poprosił bym o doradzenie

@gobilab zainteresuj się tym wątkiem:

Wcześniej miałem bardzo podobną do tej Inox-215. Teraz mam z rurki karbowanej. Swoją zamawiałem z https://www.karbowane.pl/dowolna-chlodnica-p-67.html. Cenowo wychodzi korzystniej ta z wątku forumowego, który wkleiłem. Chłodnica z rurki karbowanej chłodzi zdecydowanie szybciej, przy takiej samej długości rurki, zużywa też mniej wody. Ma po prostu większą powierzchnię wymiany. Bardzo dobrze myje się ją w zmywarce. Na minus, jest lekka i bez wody wewnątrz pływa po powierzchni. Jak nie ma wody w środku to można zblokować ją łygą. Można też nalać wody, wtedy taką chłodnicę wkładaj już podłączoną zarówno do źródła wody (zakręconego by nie było niedomówień) jak i odpływu, bo gorąca brzeczka szybko podgrzeje Ci wnętrze i trochę wody wychlapie. Mało to przyjemne być pochlapanym gorącą wodą.

Edited by DanielN

Posiadam już ok. 3 lat model silver z homebeer, aktualnie nie używam bo mam przeciwbieżną jednak jeśli szukasz czegoś do 200zł to chłodnica godna polecenia. Czas chłodzenia 20l brzeczki to średnio 15-20min w  zależności od tego jak zimną wodę zadamy.