Jump to content

Częstochowskie Bitwy Piwowarów Domowych - Runda I


Recommended Posts

Uwaga, już niedługo bo 31 maja rozpoczynamy nową imprezę - Częstochowskie Bitwy Piwowarów Domowych.

Pomysł jest prosty - przynosimy do Piwiarni ( https://www.facebook.com/MultitapPiwiarniaCzestochowa/) 4 piwa w danym stylu, próbki dostają zainteresowani klienci piwiarni, oceniają je na uproszczonym arkuszu. Wygrywa najlepsze piwo według obecnych konsumentów.

 

Piwowarzy Częstochowscy i z regionu - łączmy się! ? i spotkajmy się o godzinie 18:00 - 31 maja w Multitap Piwiarnia Częstochowa.

Styl pierwszej bitwy to Twisted Witbier - styl, który nie ma na celu trzymania się ściśle ram Witbiera - ma zaskoczyć, wykręcić, pokazać jak daleko można złamać granice belgijskiego biere blanche, a także sprawić, że będzie to zabawa i wyzwanie. Głównym założeniem jest jednak smak, pijalność, oryginalność - trzeba się trzymać podstaw stylu czyli tego, że zasyp składa się w dużej części z pszenicy, użyć owsa lub płatków owsianych. Można dodać przyprawy takie jak: świeżo mielona kolendra i Curaçao lub skórka z pomarańczy, które uzupełniają słodki aromat i są dość charakterystyczne - można użyć innych przypraw (rumianek, kmin rzymski, cynamon, aframon madagaskarski, a także to co uważacie za dobrze komponujące się). Drożdże górnej fermentacji produkujące delikatne fenole są bardzo na miejscu. Można użyć także fermentacji bakteriami kwasu mlekowego, albo dodać kwasu mlekowego.

 

Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda 1f642.png - Nagroda Niespodzianka!
Impreza skierowana jest do wszystkich! - 4 piwa z dopisanym imieniem i nazwiskiem zostawiacie w Multitap Piwiarnia Częstochowa, do 26 Maja.  (al. NMP 31 - Częstochowa)

Piwu cześć, widzimy się! ??
Prosimy o udostępnianie info 1f609.png;)

Obraz może zawierać: tekst
 
 
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.