Skocz do zawartości

Browar Otwocki


Rekomendowane odpowiedzi

Napisz coś więcej - jaka spawarka, ile masz doświadczenia w spawaniu no i czy oczy nie bolą ;)

mam TIGa z możliwością cięcia plazmą. No już parę miesięcy się z tym bawię - parę butli argonu i trochę blachy już zmarnowałem, ale teraz już jakoś idzie. Garnki, mieszadła i spawanie nypli mam opanowane :) co do spawania to mam maskę automatyczną więc od spawania nie bolą, a co do wyrobów to jak w przysłowiu - pańskie oko konia tuczy, ale może Elroy się wypowie na temat mieszadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

testy odbyły się z sukcesem - uzyskałem nawet więcej niż chciałem, wydajność pod koniec wybicia była 92% i będę musiał odlać trochę z fermentora.

 

warzenie weizena z dekokcją zajęło mi 6:15 od momentu jak zacząłem wlewać wodę do zadania drożdży, ale dziś będę musiał odlać trochę (tak ze 20 litrów) z fermentora do wiaderka. Późnym wieczorem wrzucę trochę zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze a propos samego warzenia - najcięższe co musiałem podnieść to fermentor z młótem, zrzut i powrót dekokcji był przez pompę, tak samo klarowanie brzeczki. filtracja też przez pompę, aczkolwiek użyłem jej tylko pod koniec do wypompowania reszty spod dna. Potem chłodzenie brzeczki było przez wymiennik bezpośrednio z kotła do fermentora i tu schładzałem do 30 stopni, a potem podłączyłem pompę na cyrkulację w fermentorze i schłodziłem do 20°C.

To jest ta sama pompa która jest ze mną od 130 warek, ale czuję ze będę musiał sprawić sobie nową - ale tą zostawię na pamiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktor nie wygłupiaj się ściągnij tą szybę, nie pękaj :)

 

daj spokój wtedy będę miał więcej mycia, szybę to raz dwa umyję a jak mi ta piana się na podłogę wyleje to i piwa się zgubi będę musiał fermentor z zewnątrz i podłogę myć. Po za tym banany uciekną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.