Jump to content

Wiktor

Members
 • Posts

  4319
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Wiktor

 1. Wiktor

  Wiktor

 2. ja mam w swoim fermentorze motylowy zawór DN32 i nie ma problemu z odbiorem gęstwy - nawet jak jest niedużo piwa w tanku. Odradzam jedynie zawory kulowe - są one niewymywalne i prędzej czy później robi się syf w przestrzeni między kulą uszczelnieniem a korpusem zaworu.
 3. preparat brudpur - do usuwania ciężkich tłustych zanieczyszczeń.
 4. masa na zasilaczu atx jest równa potencjale ziemi - czyli 0. Napięcie jest tylko na szczotkach silnika.
 5. sprężyną (świńskim ogonkiem) idzie nalać piwo z tanka do butelki. Oczywiście piwo musi być schłodzone i pod odpowiednim ciśnieniem. Może być przy tym sporo strat, ale to zależy od piwa i wprawy nalewającego. W niektórych restauracjach potrafią tak nalać setki butelek dziennie i co ciekawe wolą lać sprężyną mimo że mają napełniarki przeciwciśnieniowe - jest tak po prostu szybciej.
 6. mogą zrobić i fizykochemię i część mikrobiologii.
 7. dlatego jest oprócz ram dodatkowa tolerancja +/- 1. A jak będą mieli duże wątpliwości to w Olbrachcie jest laboratorium i można w miarę szybko mieć wynik jaki piwo faktycznie miało baling startowy...
 8. czy aby na pewno? A przytoczysz może jeszcze co jest zaraz za tym zdaniem w nawiasach napisane? że poziom chmielu może być wysoki. Ale jednak i tak piwo powinno być bardziej zbalansowane w kierunku słodowości.
 9. te odrzucone dostaną skróconą metryczkę. a pomówienia o ograniczeniach ekstraktu Piotrkowskiej warzelni to potwarz i policzek dla całej załogi - weizenbock z Piwoteką był na samych słodach i spokojnie można byłby pójść dalej.
 10. tu chodzi o obroty to jak z silnikiem samochodowym - co z tego że wiertarka ma jeden kW przy 3,5 tysiącach obrotów - przy 200-300 jakie są maksymalne dla śrutownika będzie miała jedną dziesiątą tego i w dodatku się zaraz spali bo nie będzie wentylator dobrze ciepła z wiertarki odprowadzał. Ja mam takiego chińczyka do śrutownika zmielił kilkaset kilo, raz poszedł z niego ogień, a i tak jedzie dalej i jeszcze sporo zmieli. Są teraz takie dwubiegowe - te się super nadają.
 11. oj wierz mi nie każdą można tak dławić
 12. znowu są problemy z chatem - limit został osiągnięty mimo że nikogo na nim nie ma
 13. ja mógłbym raz na jakiś czas potłumaczyć jakieś artykuły. Jedno tłumaczenie już wrzuciłem.
 14. Na birofiliach kupujesz za pieniądze żetony, które potem wymieniasz na piwo domowe przy stanowiskach piwowarów domowych. Sytuacja jest taka sama jak powyżej. Nie mówię że temat nie jest śliski, ale od iluś lat w Żywcu nikt nie ma problemów ze sprzedażą piwa. Może dlatego że komuś takiemu jak GŹ trudno jest podskoczyć.
 15. Na b.biz nikt nie raczył odpowiedzieć na to pytanie, więc może tutaj ktoś odpowie. Na festiwalu były prezentowane piwa komercyjne, których odpłatność jest oczywista. Wydaje mi się, że nie jest ideą festiwalu handel piwem domowych i w tym działaniu o tym nie powinno być mowy. Jeśli mimo wszystko tak i jest i w w porozumieniu z władzami PSPD to ewidentnie ktoś wchodzi na śliską ścieżkę. Moim zdaniem nie tędy droga. a piwa piwowarów domowych na Birofiliach? za nie też się płaciło żetonami, więc to też była jakby nie patrzeć "ukryta" sprzedaż piwa domowego.
 16. zależy jeszcze od jakiego producenta - myślę że Niemcy nadal go kiszą i potem suszą. Poza tym to zakwaszanie jest w temp 45-50 stopni, więc tak naprawdę to jest taka przerwa zakwaszająca
 17. ja nie wiem czy będę wtedy w Lublinie, a jak czy będę to czy będę mógł się z pracy wyrwać, ale jak nie będę mógł się wyrwać to zawsze Wy możecie wpaść do mnie no i mógłbyś rozwiązać problem noclegu
 18. a to nie jest tak że jest to słód który został namoczony, wyrosły sobie na nim bakterie mlekowe, a potem został ponownie wysuszony?
 19. wymontuj palnik z junkersa i zamontuj pod kotłem
 20. ponoć wtedy nie kipi, ale tak zupełnie w praktyce nie miałem tego jak sprawdzić- mój kociołek jest za duży żeby z niego kipiało.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.