Jump to content

AIPA z ekstraktów - prośba o weryfikację

godal07

Recommended Posts

Czołem!

Mam za sobą dopiero 2 warki (IPA z brewkitu oraz Pils na ekstraktach), w związku z czym nadal jestem laikiem, natomiast planuję kolejną warkę na ekstraktach z samodzielnym chmieleniem, tym razem AIPA. I tutaj miałbym do Was prośbę o weryfikację i ewentualne uwagi odnośnie chmielenia. Dostępne mam po 50g chmieli Chinook (11,7%), Cascade (8%) i Citra (13,1%) i zastanawiam się jakby to dobrze rozegrać. Planuję warkę 20l, ekstrakt w granicach 14 Blg. Co myślicie o czymś takim:

• Chinook 30g - 60 min
  • Chinook 20g - 30 min
  • Cascade 20g - 15 min
  • Cascade 10g - 5 min
  • Cascade 20g - na chłodzenie
  • Citra 50g - na zimno 4 dni

Poprzednie piwa robiłem zgodnie z przepisem dołączonym do zestawu, więc jest to moja pierwsza warka z całkowicie samodzielnym chmieleniem i nie chciałbym tego spaprać ? Stąd moje pytanie do bardziej doświadczonych czy może mógłbym te chmiele lepiej wykorzystać.

14 minut temu, anteks napisał:

wykrzywi morde :)

Ogólnie to lubię jak IPA ma intensywną goryczkę ale no oczywiście chciałbym, aby to było do wypicia ? myślisz, że lepiej trochę zredukować te ilości?