Jump to content

Kadź zacierna do RIMS


lgorek

Recommended Posts

Witam,

 

Mam w planach zrobić sobie nową kadź zacierną do swojego RIMS, jednak mam pytanie czy wymiary, gdzie średnica 35,5cm i wysokość 50cm będzie odpowiednie do tego typu zacierania ? Pytam czy nie będzie za wysoki aby nie zbijać złoża. Mam sito szczelinowe o średnicy 31,5cm i zbiornik chce do niego dopasować.

 

Drugie pytanie ze strony technicznej, jakiej grubości blachę zastosować 1,0mm 304?   

Link to comment
Share on other sites

Tak chce od zera go wykonać aby dostosować pod sito szczelinowe które posiadam, dodatkowo kilka innych pomysłów dodać. 

 

Ostatnio wpadłem na możliwość zastosowania plastiku jednak dalej nierdzewna mnie interesuje bardziej. 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 5.05.2020 o 06:59, c64club napisał:

Chcesz od zera wykonywać zbiornik? Ile słodu masz zamiar zacierać? 

 

Zapomniałem odpowiedzieć na drugie pytanie. Obecnie jest to 5-10 kg słodu w zależności od gatunku piwa. Jednak maksymalna ilość słodu to 15-20 kg na tym sprzęcie co mam. 

 

Dlatego pytam czy średnica 355 cm i wysokość 50 cm nie będzie za bardzo zbijać słodu, jak nie to super, bo mogę zastosować minimalnie wyższy. Z obliczeń wychodzi że kadź zacierna będzie mieć około 50 litrów.   

Link to comment
Share on other sites

355 cm to ledwie pokryjesz warstwą jednego ziarenka. No dobra, wiem że miały być milimetry. Tylko chwilę miałem okazję podziałać na "dużych garach", tam warstwy młóta są znacznie grubsze niż w domu i się nic nie przytyka.

 

Zamiast budować zbiornik od zera, działaj z kegiem. Dzięki stożkowemu dnu, keg przyjmie każdą średnicę sita. Mało tego, nawet jakby było nie do końca płaskie, to milimetrowa szpara na części obwodu niczego nie psuje. Zatyka się ziarnem i spokój. Powierzchnię FD i tak masz znacznie większą niż wystarczająca, więc nabądź 50l kega za ułamek kosztów wykonania zbiornika i działaj. wspawując różne atrakcje w gotową beczkę. Rozwiązania mocowania dna itp mogę Ci podrzucić jak pokażesz. Tylko w miarę możliwości foty nie za wielkie, siedzę na satelitarnym łączu i pół megabita na sekundę przez pięć minut to tu i tak dużo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.