Jump to content

Wyciek gazu (CO2)


Gwynbleidd

Recommended Posts

Cześć, wyjeżdżałem na dłuższą przerwę świąteczną od 20 Grudnia do dziś tj 17 stycznia. Zakręciłem zawór na tanku CO2 miejąc nadzieję że ciśnienie nie powinno spaść na kegach (utrzymywanie stałej temepratury), ustawione miałem 1.2Bara na manometrach. Dziś otwieram i kompletne zero więc pewnie i nagazowanie spadło do zera choć trzymane w 4 stopniach to może coś zostało.
 
Teraz pytanie, rozumiem że to na pewno gdzieś przeciek? Tylko gdzie... Przed wstawieniem całego systemu sprawdzałem Ludwikiem z wodą i nie było żadnych bąbli. Mam też miernik jakości powietrza który między innymi ma pomiar CO2, po odkręceniu butli wsadziłem do środka i trochę zaczyna po mału rosnąć w kegeratorze z 450 ppm do 610ppm ale to w ciagu jakichś 30 minut tak wzrosło.
Link to comment
Share on other sites

Raczej nie było przecieku. Te 1.2 bara rozpuściło się w piwie.

Chyba że, na złączce ale to mało prawdopodobne.

Najczęściej gaz ucieka po stronie wysokiego ciśnienia, na połączeniu butla - reduktor lub na gwincie manometra wysokiego ciśnienia. Ty miałeś butlę zakręconą. 

Link to comment
Share on other sites

w stałej temperaturze chyba już więcej rozpuścić się nie mogło, piwo stało nagazowane sporo przed. W piwnicy mam kega nagazowanego bez dostepu do butli i trzyma ciśnienie. Ktoś mi polecił że jest dostępny specjalny spray do przecieków gazu, nie jest drogi spróbuję go dostać. Również czujnikiem CO2 widzę że w kegeratorze jest go coraz więcej więc delikatnie gdzieś się musi ulatniać bo inaczej by było tyle samo co w pokoju na zewnątrz lodówy.

Link to comment
Share on other sites

No to może Ci keg nie trzymać na deklu. Ja często smaruję te oringi wazeliną techniczną.

Po opróżnieniu kega albo nawet teraz - zapodaj np. 2 bary (piwo jest nagazowane to więcej CO2 nie przyjmie) i jeśli na drugi dzień nie będzie ciśnienia tzn. masz wyciek na deklu albo na złączce - ale jak złączkę odepniesz i ciśnienie spadnie to już będzie wiadomo.

Sprawdź też czy masz dokręcone oba "fittingi" w kegu.

Link to comment
Share on other sites

co do tych "fittingów" to mocno trzeba je skręcać? Na siłę to chyba nie bo tam też są uszczelki, które kupiłem nowe i zmienię teraz jak skończe kegi. Z jednego, teraz go nie używam to piwo mi jednym poleciało przy gazowaniu i go mocniej dokręciłem ale aż tak nie pomogło i chyba uszczelka poszła.

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Gwynbleidd napisał:

co do tych "fittingów" to mocno trzeba je skręcać? Na siłę to chyba nie

 no na siłę to nie.

 W miarę dobrze pasuje klucz 22, mój ma ok 25 cm i ręką lekko uderzam w koniec klucza tak żeby się nie obracał. Ciężko podać moment. W sumie mógłbym to sprawdzić kluczem dynamometrycznym ale to chyba przerost formy nad treścią... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.