Jump to content

Grzanie kega

cr4y

Recommended Posts

Witam, powoli zabieram się za budowę sprzętu do ważenia i psocenia również gęstszych nastawów. Potrzebuję rady jak rozwiązać temat grzania. Otóż kupiłem kega 100l i przerabiam go. Zastanawiam się nad tym czy zamówić grzałkę dostosowaną do potrzeb czyli długa o małej gęstości mocy, czy zaspawać spod kega i tam umieścić grzałkę, czyli grzanie samym spodem, tutaj grzałka będzie na pewno tańsza. Myślę nad grzałką ok 6kw. W kegu będzie mieszadło. 

IMG_20240419_102112.jpg

Moim zdaniem pod dniem ma tą zaletę że nie obkleja sie młótem i później kontaktu z brzeczką. 6kW myśle że wystarczy ja  w moim 45l grzeję 2-2,3kW

No to jest zaleta właśnie, że się nie obkleja, nie przypala, tylko pewnie trzeba zrobić jeszcze jakiś zbiornik przeponowy bo będzie w układzie zamkniętym. 

36 minut temu, cr4y napisał(a):

No to jest zaleta właśnie, że się nie obkleja, nie przypala, tylko pewnie trzeba zrobić jeszcze jakiś zbiornik przeponowy bo będzie w układzie zamkniętym. 

co w układzie zamkniętym?

11 minut temu, cr4y napisał(a):

Grzałka, jeśli dół będzie zaspawany to ciśnięcie wzrośnie raczej sporo i trzeba jakoś to zredukować. 

W garnkach elektrycznych nie sa zaspawane i działa

zerknij w ten temat

Edited by anteks

Nie wien czy dobrze się rozumiemy, myślę żeby zaspawać dół oraz małe  dziury na bokach, wspawać mufe pod grzałkę i uzupełnić przestrzen olejem, w tym wypadku ciecz będzie się rozszeżać od temperatury. No bo co innego wymyślić. Grzałki w kegu jakos mnie nie przekonują, obawiam się przypaleń na nich. 

13 minut temu, cr4y napisał(a):

Nie wien czy dobrze się rozumiemy, myślę żeby zaspawać dół oraz małe  dziury na bokach, wspawać mufe pod grzałkę i uzupełnić przestrzen olejem, w tym wypadku ciecz będzie się rozszeżać od temperatury. No bo co innego wymyślić. Grzałki w kegu jakos mnie nie przekonują, obawiam się przypaleń na nich. 

Zerknij w podlinkowany temat