Jump to content

Piwa Jkocurka

Recommended Posts

Wszelkie piwa opisywane w tym wątku pochodzą z Lipińskiego Browaru Domowego. Ocena tych piw jest wrażeniem subiektywnym. Otrzymane piwa zostały zabutelkowane w różnych miesiącach, dlatego też w niektórych przepadkach oceniłem stosunkowo młode warki.

Edited by 19Mateusz87

# 69 American Cream Ale

Smak: estrowy, smak chmielu na niskim poziomie.

Aromat: trudno do określenia, przypomina piwa belgijskie.

Piana: słaba, nietrwała z dużymi pęcherzykami.

Kolor: złoty, klarowny.

Nagazowanie: średnie.

Całokształt: chyba nie będę fanem tego piwa. Skosztowałem coś innego od swojego gustu, ale i tak jestem zadowolony, że mogę tego doświadczyć, bo chcę poczuć różnicę :beer: Kiedyś może uwarzę ten styl, ale w tym momencie nie przekonuję się do niego :D

# 76 Rumbarak Tmave

Smak: charakter lekko chmielowy, w smaku dominują słody palone, nie są nachalne, ładnie komponują się z całością.

Aromat: głównie pochodzi od słodów palonych, delikatnie kawowy.

Piana: nietrwała, lekko oblepia szkło.

Kolor: czarny, pod światło rubinowy, klarowny.

Nagazowanie: średnie, odpowiednie.

Całokształt: Bardzo ciekawe piwo. Myślę, że słody palone nadały tutaj wiele innych smaków, jednak nuty kawowe najbardziej mi się kojarzą. Ogólnie bardzo udane piwo.

# 77 Oktoberfestbier

Smak: na pierwszym planie ciekawa, przyjemna goryczka. Czysty charakter piwa, harmonia smaków.

Aromat: również delikatnie chmielowy, bardzo pasuje do całości.

Piana: niska, drobnopęcherzykowata, średnio trwała.

Kolor: bursztynowy, klarowny.

Nagazowanie: trochę szczypie w język :beer:

Całokształt: Również bardzo udane piwo, bardzo ciekawe chmiele niespotykane w moim browarze.

# 78 Pils niemiecki

Smak: chmielowy, wyczuwalny smak przypominający migdały.

Aromat: chmielowy, migdałowy.

Piana: nietrwała, szybko opada, lekko oblepia szkło.

Kolor: złoty, bardzo klarowny. przy przelewaniu piwa do kufla na dnie butelki zostaje bardzo zbity osad.

Nagazowanie: słabe.

Całokształt: spodziewałem się potężnej goryczki, a tu niespodzianka. Goryczka była na odpowiednim poziomie. Sprawdziłem schemat zacierania tego piwa i marcowego. W pilsie IBU jest wyższe a goryczka łagodniejsza ;)

Wszelkie piwa ....

Z ta wielkością czcionki to wyraźnie przesadziłeś :)

Gdzie tam, jakieś wprowadzenie musiało być ;) Na ocenianiu piwa się nie znam, opisuję to co czuję. Czasami piwo mi bardzo smakuje, a nie czuję wad. Tak jest z moim pilsem, bardzo mi smakuje, uważam, że jest bardzo udanym piwem, a już wiem, że jednak wady ma ;)

Dzięki Jacku za piwka ;)

Bardzo dziękuję, Mateuszu, za podzielenie się wrażeniami z degustacji.

A co do Twojego "Mocnego Lagera" to uważam że jest to bardzo udane piwo, a to co wyczułem u Apolloksa było ledwo zauważalne i w niczym nie psuło przyjemności spożywania ;)

Edited by jkocurek

a to co wyczułem u Apolloksa było ledwo zauważalne i w niczym nie psuło przyjemności spożywania ;)

U mnie wszystkie piwa tak smakują magia miejsca :o

Edited by apolloks

a to co wyczułem u Apolloksa było ledwo zauważalne i w niczym nie psuło przyjemności spożywania :smilies:

U mnie wszystkie piwa tak smakują magia miejsca :o

Nie przesadzaj Krzysiek :lol: Sam wiesz jaka była u Ciebie super atmosfera. Oby było tak dalej. W przyszłości zrobimy podobną imprezę u mnie :smilies: