Jump to content

Czy to normalne


Keleris

Recommended Posts

Witam wszystkich piwowarów;)

 

Mam pytanie odnośnie mojej pierwszej warki. Rzuciłem się od razu na głęboką wodę, bo jak coś mam robić to porządnie. Piwo wg receptury 12,5°Blg ze słodu Pilzeńskiego, samo zacieranie z dekoktem chyba bez problemu wyszło. Jednak czy fermentacja nie przebiegła za szybko? z 14,5°Blg (nie miałem większego garnka żeby zejść na 12,5, więc zostawiłem mocniejsze) po 36 godzinach spadło do 2,5°Blg a po 4 dniach poniżej 1°Blg. No wiec w czwartym dniu przelałem na cichą. Temperatura ok 20°C, drożdze Nottingham coś tam, takie w żółtym opakowaniu.

 

Czy to nie za szybka fermentacja? W smaku nie wyczuwam żadnego kwasu, szczerze bardziej piwnego smaku to raczej nie pamiętam, bo nie omieszkałem skosztować chociażby odrobinę.

Link to comment
Share on other sites

Nie stresuję się, po prostu wolałem zasięgnąć rady i ewentualnie w razie potrzeby coś zadziałać. Nawet jak piwo pójdzie w kanał, to doświadczenie zostanie w głowie ;)

Link to comment
Share on other sites

Przelałem już na cichą i nie chce otwierać fermentora, jak smak będzie za mocny to może przed butelkowaniem doleje ze 2-3 litry wody. Chyba że to za późno na rozcieńczanie. Jeśli tak wybijcie mi z głowy ten pomysł :)

 

Dzięki za komplementy ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziś rozlałem, dodałem pół litra wody jedynie do refermentacji. Wygląda ok, w smaku trochę czuć te drożdże, ale mam nadzieje że to się zmieni po leżakowaniu. Dzięki za porady;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.