Jump to content

26.11.2011 - Szczecińskie Warsztaty Piwowarskie

bimbelt

Recommended Posts

Zapraszam na kolejną odsłonę Szczecińskich Warsztatów Piwowarskich. Tym razem na warsztat bierzemy piwo dymione. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Będzie okazja do integracji i wymiany doświadczeń oraz sposobność do zarażania piwowarskim hobby tych, którzy się jeszcze wahają.

Miejsce: Pub Pivaria, Szczecin, ul. Lelewela 8a (CH Magnet)

Początek warzenia g. 17:00

Wstęp: wolny.

Fani Facebooka mogą się zarejestrować na stronie wydarzenia

A dymione wg jakiejś własnej receptury, czy gotowiec?

Dokładnej receptury jeszcze nie ułożyłem. Będzie to na pewno podwędzany górniak. Udział słodu wędzonego jakieś 15-20%

Obyś zdążył na chmielenie. Będziemy sypać szyszki, więc będzie efektownie :okey:

Czyżby to były szyszki zebrane własnymi rękoma we własnym ogrodzie?

Edited by Andy

Obyś zdążył na chmielenie. Będziemy sypać szyszki' date=' więc będzie efektownie :okey:[/quote']

Czyżby to były szyszka zebrane własnymi rękoma we własnym ogrodzie?

Tak właśnie. Marynka i Lubelski z uprawy własnej.

Fajnie, że w szczecinie dzieje się coś takiego. Też postaram się być :cool:

A i jeszcze jedno. Czy w szczecinie domowi piwowarzy to jakaś większa społeczność czy tylko 2-3 osoby?

Edited by Harasim

Trzeba jednak ostrzec nowych piwowarów chcących wziąć udział w warsztatach. Wizyty w Pivarii uzależniają. Świetne piwo (w butelkach za każdym razem coś innego, oczywiście czeskiego), z kega również co jakiś czas zmiany, świetne towarzystwo, fajny klimacik. Ja po pierwszej wizycie w tym pubie wiedziałem, że będę tam zaglądał regularnie.

Liczę na to, że będę mógł się czegoś nauczyć od bardziej doświadczonych ludzi :)

Na pewno. Ja kilka warek mam już za sobą, a z każdego spotkania wynoszę zawsze porcję nowej wiedzy.