Jump to content

Kentish ale

robkiz

Recommended Posts

Pozwolcie koledzy się przywitac z okazji pierwszej czynnej wizyty na forum.

Interesuje mnie od pewnego czasu okreslenie Kentish Ale/ Kesntish Strong Ale. Zainteresownaie to wynika miedzy innymi z posiadanej flaszki piwka 1698 od Shepherd neame.

Kondycjinowanego w butelkach co zamierzam wykorzystac i odzyskawszy drozdze sprobowac eksperymetnalnie maly nastaw czegos podobnego. Niestety okazalo sie ze niezmiernie malo jest informacji o takim "stylu". Owszem znalazlem co nieco w katalogu angielskich zastrzezonych wyrobow regionalnych. Ale w zasadzie nic pozatym. Wychodzi mi na to ze to tylko taki sposob browaru na podkreslenie wyjatkowosci tego niezlego skad inad piwa. Mam racje czy tez moze dalo by sie to podciagnac pod jakis styl?

Kondycjinowanego w butelkach co zamierzam wykorzystac i odzyskawszy drozdze sprobowac eksperymetnalnie maly nastaw czegos podobnego.

pytanie czy to piwo do refermentacji dostało te same drożdże co do fermentacji burzliwej;)

O widzisz Zgoda bardzo dobry pomysl; biskupi palec bardzo lubie ;-) przyjze sie tez temu przepisowi. dziekuje.

Pawel1024 no pewności nie mam, ale lektura tej stronyhttp://www.nada.kth.se/~alun/Beer/Bottle-Yeasts/ oraz powodzenie z drożdżami z Fuller's IPA przekonały mnie do spróbowania

EDIT: orrrtografia

Edited by robkiz

O widzisz Zgoda bardzo dobry pomysl; biskupi palec bardzo lubie ;-) przyjze sie tez temu przepisowi. dziekuje.

Pawel1024 no pewności nie mam, ale lektora tej stronyhttp://www.nada.kth.se/~alun/Beer/Bottle-Yeasts/ oraz powodzenie z drożdżami z Fuller's IPA przekonały mnie do spróbowania

U mnie ta strona jest bez lektora :rolleyes:

Ano pewności nigdy nie ma ale chętnie spróbuje tym bardziej ze nie spodziewam sie żeby wyszło niepijalne. Jeśli wszystko inne sie uda. Poprzednią warkę zadałem drożdżami z butelki fuller's IPA (jak juz pisałem) i w sumie lepiej się zachowywały niż London ESB Wyeasta. Fermentowały szybko i głęboko i pomimo temperatury 19-20stopni dość czysto o ile mogłem to stwierdzić swoim niewprawnym nosem. Kłaczkują i sedymentuja też zadowalająco.

Zatem spróbuje mały eksperymentalny nastaw a co mi tam:D