Skocz do zawartości

Kentish ale


robkiz

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolcie koledzy się przywitac z okazji pierwszej czynnej wizyty na forum.

Interesuje mnie od pewnego czasu okreslenie Kentish Ale/ Kesntish Strong Ale. Zainteresownaie to wynika miedzy innymi z posiadanej flaszki piwka 1698 od Shepherd neame.

Kondycjinowanego w butelkach co zamierzam wykorzystac i odzyskawszy drozdze sprobowac eksperymetnalnie maly nastaw czegos podobnego. Niestety okazalo sie ze niezmiernie malo jest informacji o takim "stylu". Owszem znalazlem co nieco w katalogu angielskich zastrzezonych wyrobow regionalnych. Ale w zasadzie nic pozatym. Wychodzi mi na to ze to tylko taki sposob browaru na podkreslenie wyjatkowosci tego niezlego skad inad piwa. Mam racje czy tez moze dalo by sie to podciagnac pod jakis styl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz Zgoda bardzo dobry pomysl; biskupi palec bardzo lubie ;-) przyjze sie tez temu przepisowi. dziekuje.

 

Pawel1024 no pewności nie mam, ale lektura tej stronyhttp://www.nada.kth.se/~alun/Beer/Bottle-Yeasts/ oraz powodzenie z drożdżami z Fuller's IPA przekonały mnie do spróbowania

 

EDIT: orrrtografia

Edytowane przez robkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz Zgoda bardzo dobry pomysl; biskupi palec bardzo lubie ;-) przyjze sie tez temu przepisowi. dziekuje.

 

Pawel1024 no pewności nie mam, ale lektora tej stronyhttp://www.nada.kth.se/~alun/Beer/Bottle-Yeasts/ oraz powodzenie z drożdżami z Fuller's IPA przekonały mnie do spróbowania

U mnie ta strona jest bez lektora :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano pewności nigdy nie ma ale chętnie spróbuje tym bardziej ze nie spodziewam sie żeby wyszło niepijalne. Jeśli wszystko inne sie uda. Poprzednią warkę zadałem drożdżami z butelki fuller's IPA (jak juz pisałem) i w sumie lepiej się zachowywały niż London ESB Wyeasta. Fermentowały szybko i głęboko i pomimo temperatury 19-20stopni dość czysto o ile mogłem to stwierdzić swoim niewprawnym nosem. Kłaczkują i sedymentuja też zadowalająco.

Zatem spróbuje mały eksperymentalny nastaw a co mi tam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.