Skocz do zawartości

stworzenie profilu wody wodociągowej


przemski

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym w programie BeerSmiths stworzyć profil mojej kranówki na bazie info otrzymanego od lokalnego przedsiębiorstwa wodociągowego

 

podesłali mi takie (niestety kiepski skan...) dane:

 

post-3439-0-66939600-1333644425_thumb.jpg

post-3439-0-95208500-1333644426_thumb.jpg

post-3439-0-55966400-1333644424_thumb.jpg

 

problem w tym, że spośród rubryczek do wypełnienia w BS nie widzę nigdzie niektórych danych (Ca, Mg, Bicarbonate), a pozostałe dane podawane są w innych jednostkach niż żąda BS np. sód podany mam w mg/l, a BS chce podania w ppm (nie jestem pewien moich przeliczeń i obawiam się błędu o 1 czy 2 rzędy wielkości)

 

okienko BS z parametrami wody wygląda tak (wpisałem te parametry, które odnalazłem, ale nie jestem pewien czy wpisałem dobrze):

 

post-3439-0-93335900-1333644681_thumb.jpg

 

prośba:

czy ktoś może rzucić okiem na te badania wody i podpowiedzieć jak uzupełnić dane profilu mojej wody w BeerSmiths? - z góry dzięki za pomoc

 

PS. tak przy okazji: czy ta woda jest dobrej jakości? jak określić jej twardość? - moja woda jest z ujęcia głębinowego kilka wsi dalej a choć mieszkam 30km od centrum warszawy to wokół rozciągają się lasy Chojnowskiego Parku Krajobrazowego , więc mam nadzieję, że woda jest tu przyzwoita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.