Skocz do zawartości

drożdże płynne do puszek


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie , czy jest sens do puszek Brewferm np. Abdij , Oud Bruin zamienić saszetki suchych drożdży na np Ardennes czy inne płynne , będzie różnica czy szkoda kosztów ? Drugie pytanie czy ma sens dodawanie puszek do brzeczki zacieranej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy jest sens do puszek Brewferm np. Abdij , Oud Bruin zamienić saszetki suchych drożdży na np Ardennes czy inne płynne , będzie różnica czy szkoda kosztów ? Drugie pytanie czy ma sens dodawanie puszek do brzeczki zacieranej ?

Na puszkę szkoda płynnych - koszty.

Zamiast puszkowych drożdży daj jakieś US04 - lub US05. albo s33.

Do brzeczki zaciernej mozna dać ale tylko płynny/suchy ekstrakt ( nie chmielony) w celu poniesienia ekstraktu. Brewkita się nie daje.

 

Chyba musisz jeszcze troszkę poczytać

Nie potrafisz odpowiedzieć - nie odpowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy jest sens do puszek Brewferm np. Abdij , Oud Bruin zamienić saszetki suchych drożdży na np Ardennes czy inne płynne , będzie różnica czy szkoda kosztów ? Drugie pytanie czy ma sens dodawanie puszek do brzeczki zacieranej ?

Na puszkę szkoda płynnych - koszty.

Zamiast puszkowych drożdży daj jakieś US04 - lub US05. albo s33.

Do brzeczki zaciernej mozna dać ale tylko płynny/suchy ekstrakt ( nie chmielony) w celu poniesienia ekstraktu. Brewkita się nie daje.

 

Chyba musisz jeszcze troszkę poczytać

 

Nie potrafisz odpowiedzieć - nie odpowiadaj.

 

Dziękuję za wpisy , temat dla mnie zamknięty , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz jeszcze troszkę poczytać

Nie potrafisz odpowiedzieć - nie odpowiadaj.

Ja zanim napisałem swój pierwszy post od rejestracji minęło prawie półtora miesiąca a i sporo czytałem przed rejestracją. Na większość zadawanych pytań przez nowych użytkowników potrafiłbym odpowiedzieć. Wiele osób zadaje proste i w kółko te same pytania nie próbując znaleźć na nie odpowiedzi a podstawy są opisywane wielokrotnie a do tego jest wiki, (yt) . Jak ktoś jest takim ignorantem i nie chce mu się pomyśleć i znaleźć to trudno. Ale jak tobie czy komuś chce się odpowiadać po raz enty na podstawowe pytania to proszę bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do brzeczki zaciernej mozna dać ale tylko płynny/suchy ekstrakt ( nie chmielony) w celu poniesienia ekstraktu. Brewkita się nie daje.

 

Lusterko87, nie wiem do końca, co kolega Belgfan ma na myśli pod terminem "brzeczka zacierna". Dla jasności, ekstrakt możesz dodać dla podwyższenia ekstraktu po skończonej filtracji, a najlepiej dodaj go na 15 min przed końcem gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to odczytałem tak: Brzeczka zacierna - czyli to co powstało w wyniku zacierania (po filtracji w trakcie gotowania). Jest też wysokie prawdopodobieństwo iż kolega Belgfan chciał dać do zacieru - to oczywiście było by błędem w sztuce.

 

 

Ja zanim napisałem swój pierwszy post od rejestracji minęło prawie półtora miesiąca a i sporo czytałem przed rejestracją. Na większość zadawanych pytań przez nowych użytkowników potrafiłbym odpowiedzieć. Wiele osób zadaje proste i w kółko te same pytania nie próbując znaleźć na nie odpowiedzi a podstawy są opisywane wielokrotnie a do tego jest wiki, (yt) . Jak ktoś jest takim ignorantem i nie chce mu się pomyśleć i znaleźć to trudno. Ale jak tobie czy komuś chce się odpowiadać po raz enty na podstawowe pytania to proszę bardzo

 

Zamiast tylko napisać że ma poczytać mogłeś podać linki do konkretnych opracowań tak jak zrobił kolega Karczmarz.

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz jeszcze troszkę poczytać

Nie potrafisz odpowiedzieć - nie odpowiadaj.

Ja zanim napisałem swój pierwszy post od rejestracji minęło prawie półtora miesiąca a i sporo czytałem przed rejestracją. Na większość zadawanych pytań przez nowych użytkowników potrafiłbym odpowiedzieć. Wiele osób zadaje proste i w kółko te same pytania nie próbując znaleźć na nie odpowiedzi a podstawy są opisywane wielokrotnie a do tego jest wiki, (yt) . Jak ktoś jest takim ignorantem i nie chce mu się pomyśleć i znaleźć to trudno. Ale jak tobie czy komuś chce się odpowiadać po raz enty na podstawowe pytania to proszę bardzo.

Kolego daruj sobie inwektywy , czytałem i czytam ale świat idzie do przodu więc dogmaty na wiki też mogą się dezaktualizować , może pojawiły sie nowe obserwacje ,nie ma obowiązku odpisywać chyba że kolega nabija sobie liczbę postów by po dwóch warkach zostać piwowarem :) , więcej luzu

Edytowane przez Belgfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.