Skocz do zawartości

Pierwsze piwo na bazie ekstraktów czy warto?


piwozlop

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może powiedzieć czy dodanie 0,5 kg dodatkowego słodu do 3,4 Kg które jest w zestawie zostanie przerobione przez drożdże ?

W komplet mojego zestawu wchodzi:

  • 20g granulatu (lub 30g szyszek) chmielu goryczkowego Marynka
  • 20g granulatu (lub 30g szyszek) chmieli aromatycznego Lubelskiego
  • Ekstrakt słodowy Bruntal jasny 3.4kg (dwie puszki 1.7kg)
  • Drożdże górnej fermentacji Brewferm TOP
  • Chciałbym troszkę podnieść % i ewentualnie urozmaicić kompozycję smakową aby nie był to zwykły Pils dodając np. Ekstrakt słodowy pszeniczny firmy w e s
  • Dać sobie spokój czy zrobić eksperyment ?

Drożdże dadzą radę bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przesadzasz. Jasne że można to zrobić lepiej lub gorzej, ale aż takie spartolenie sprawy żeby piwo poszło w kanał przez "błędy w fermentacji" to mało prawdopodobny scenariusz.

 

Nie żebym się chwalił, ale mi się udało :D A szkoda bo to miał być trochę mocniejszy a'la schwarzbier (tylko że górna fermentacja) z dodatkiem miodu dla skontrowania palonego smaku.

Jednak zgadzam się że to zdarza się rzadko bo mi tylko raz a znajomym piwowarom właściwie wcale. Niemniej jednak wady smaku w piwach powodowane niewłaściwym przebiegiem fermentacji, moim zdaniem, są bardzo częste.

Edytowane przez jimmy_jb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.