Jump to content

swiechu

Members
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by swiechu

 1. @@crosis Osobiście zaciekawiła mnie też wzmianka, że przy ~75g Anarillo na zimno (na 20l), efekt był praktycznie taki sam jak przy ~38g tego samego. Jest na forum ktoś kto potwierdzi tę tezę? Przeważnie używam około 60g chmielu na zimno, a zastanawiałem się nad zwiększeniem ilości chmielu, ale po przeczytaniu tego artykułu zastanawiam się nad sensem takiego zabiegu.
 2. Kosztowałeś już to piwko ? Chmiel dodany tylko na 15 minut dał dobrą goryczkę?
 3. Odkopuję temat. Poświęciłem kilka minut w paincie aby przerobić ten wykres na nasze jednostki (użyłem kalkulatora OG to Brix). Może komuś się przyda:
 4. Właściwie jest sens wrzucania dużych ilości chmielu przed fermentacją ? Zrobiłem podobnie jak przedmówca, tzn dałem dużo chmielu na przerwę w chłodzeniu przy 80 stopniach. Pierwsze 2-3 dni burzliwej z rurki unosił się obłędy aromat od Mosaica. A 5-6 dzień to już jedynie delikatny zapach drożdży które sprzątają po sobie, aromatu chmielu brak. Olejki parują podczas fermentacji razem z CO2. BEZ ZASAD uspokoisz mnie że po zabutelkowaniu będę zadowolony? Oczywiście przewiduję chmielenie na zimno, ale czy nie lepiej odpuścić chmielenie przed fermentacją, a 2x więcej chmielu dać na cichą ?
 5. Jeżeli fermentacja stanęła na 2,5 Blg z ponad 18 to dobrze rozumiem że zostały cukry których drożdże nie jedzą ? I jak piwko wyszło? Refermentacja powiodła się mimo przekroczenia tolerancji drożdży na alkohol? Planuję uwarzyć Imperialny Porter i martwi mnie jedynie kwestia refermentacji aby nie przegazować.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.