Skocz do zawartości

Beer Makers

Members
  • Postów

    88
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Aktywność reputacji

  1. Super!
    Beer Makers otrzymał(a) reputację od Zig w Fermentor stożkowy Ss brewtech   
    Co można jeszcze zrobić ? kupić schładzacz używany zwykły podblatowy i zalać go glikolem i dać elektronikowi sterownik do przeróbki aby schładzał na -7 C. wszystko nie będzie kosztowało więcej niż 1000 pln dodatkowo masz większy zbiornik na glikol chyba ze 2 x niż w oryginalnym schładzaczu glikolowym. 
     
  2. Super!
    Beer Makers otrzymał(a) reputację od Zig w Fermentor stożkowy Ss brewtech   
    Dokładnie tak! kup glikol rozrób go w stosunku 70% glikolu i 30 % wody i trzeba tylko zmienić w sterowniku aby chłodził nie do 0 a do -7 bo jest tam takie ograniczenie, aha i nie ma potrzeby wtedy już potrzeby aby motorek mieszał ten roztwór bo i tak nie zamarznie, nowy kosztuje ponad 2000 pln, używki są już dostępne od 600 pln. Wszystkie przewody dobrze zaizoluj aby się nie pociły. Są takie czarne otuliny do rurek. Aha czy te nowe unitanki mają jakiś z góry wlot aby szybko nabić dwutlenkiem zbiornik? czy całość CO2 musi iść przez kamień do karbonyzacji?
    Dlaczego się pytam? przy zlewaniu piwa do butelek od razu z tanku - kamień nie ma na tyle dużej wydajności by uzupełniać brakujący co2.
     
    Idealnym rozwiązaniem jest zakup schładzacza podgrzewacza glikolowego który może podgrzać do +45 i schłodzić do -7. Ma takie cudo lindr ale ta cena 4500 pln!!!! wtedy jest już bajka.  
  3. Super!
    Beer Makers otrzymał(a) reputację od pmzs w Fermentor stożkowy Ss brewtech   
    Witam użytkowników SS - mam tylko jedna uwagę skoro robicie piwka w tym systemie to czujecie różnicę tym bardziej na unitankach ale jak się wchodzi w tą technologie trzeba pomyśleć o rozlewie izobaryczne myśmy to przerabiali. Dziś mamy już browar duże tanki w zasadzie podobne problemy co w ss -ach. Jeśli macie znajomych spawania kwasowki zamontujcie sobie pułapki do chmieli i kupcie nalewali izobaryczne. SS - y to wstęp do warzenia w zasadzie profesjonalnego. Dziś w fermentorze robię propagację drożdży i nie mamy wpadek.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  4. Dzięki!
    Beer Makers otrzymał(a) reputację od wariat w Fermentacja pod ciśnienem - Fermentasaurus   
    Witam,

    Mam taki system od marca i mam kilka uwag - może się przydadzą. 2,5 atm to za dużo, wystarczy w zupełności 1,4 atm a i tak kapsle wylatują na 2 m;) a piwo nie jest przegazowane. W tym systemie trzymam piwo 2 tygodnie, schodząc z temperatura od 16 do 1 C. Gazuje CO 2 od 8 C. Fajnie zaopatrzyć się w kamień do napowietrzania. Od miesiąca dodaje Karuk. Nawet ipy żytnie są sklarowane jak Żywiec w butelce. Największe problemy w tym systemie to rozlew izobaryczny i ustawienie ciśnień na zbiorniku i nalewaku, czyli na zbiorniku trzeba mieć gdzieś w okolicach 1 atm a na nalewaku 0,3 atm ale z tego co słyszę u każdego użytkownika jest inaczej. Większość drożdży i chmieli w tym systemie jest na dole zbiornika. Dodatkowo jeszcze chmiele dodaje i do fermentora i do zbiornika lezakowego.

    Może przydadzą się te uwagi

    Piotr


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  5. Super!
    Beer Makers otrzymał(a) reputację od yogshi w Fermentor stożkowy Ss brewtech   
    sprawdze typ i dam jeszcze dziś znać wytwarzacz ma swój sterownik i przy temperaturach wyższych np 16 C to co masz na sterowniku masz na leżaku przy czym jak nie kupisz piankowego izolatora to się poci ale w konsekwencji jak ustawisz na -6C to masz w leżaku 1,6 C w zasadzie wystarcza i piwo naprawdę przy tej temp chleje dużo CO2
     
    Unitank ma w sobie od razu fermentor i leżak - oszczędza dużo roboty nie natleniasz piwa itd Płaszczu tam nie ma a chłodzenie następuje poprzez spirale dwupłaszczowy może jest i lepszy ale pewnie od 800 L
     
    Będzie to robiła firma precimet z Łodzi chłopaki robią ładnie sprzęty wejdź na stronę Ss brew tech i zobaczysz unitank 1 bbl złączek bardzo dużo ale każda jest do czegoś pare rzeczy zmienię ale pomysł ogólnie maja fajny.
     
     
    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  6. Super!
    Beer Makers otrzymał(a) reputację od yogshi w Fermentor stożkowy Ss brewtech   
    Mam tu typ wystarcza do 160 l na 200 będzie już za mały
     
     
    lindr as 40 g
  7. Super!
    Beer Makers otrzymał(a) reputację od yogshi w Fermentor stożkowy Ss brewtech   
    Witam,
     
     
    .......po kolei
     
     
     
    Unitank
     
    https://www.ssbrewtech.com/products/1-bbl-nano-series-unitank
     
    to jest połączenie fermentora ze zbiornikiem leżakowym. W zasadzie co nam daje?
     
     
     
    - fermentacja burzliwa i cicha + leżakowanie  + chmielenie zimno + nasycanie co2+ pozbywanie się osadów drożdżowych i chmielowych, ściąganie drożdży.
    - to wszystko robisz w jednym urządzeniu nie natleniasz piwa!!!!
    - unitank musi mieć sporo dziur pod różnego rodzaju zawory itp
     
    od dołu
    1) zawór spustowy do mycia
    2) zawór myjący
    3) zawór spustowy do piwa
    4) zawór do karbonizacji
    5) wejście do termometru
    6) 7) wejścia  do piwowskazu
    8) odpowietrzacz
    9) manometr
    10) 11) wejście i wyjście do spirali od wytwarzacza wody lodowej
    12) otwór  do "bulbulatora
     
     
     
     
    Chronical Brewmaster Edition
     
     
    https://www.ssbrewtech.com/products/chronical-7-gal-fermenter-brewmaster-edition
     
    to jest tylko fermentor możesz co prawda potraktować go jako leżak ale nie możesz  już w nim gazować piwa co2. jeśli  chcesz w nim przejść na cichą wypada przelać piwo do wiaderek umyć fermentor i zrobić dezynfekcję i potem znowu wlać, wiesz natleniasz piwo itp.
     
     
    Aktualnie mamy fermentor i brite tank i po prostu przelewamy piwo z fermentora do brite tanku, wcześniej wypełniamy go co2 i nie mamy natleniania
     
    Wytwornica wody lodowej ma prosty elektroniczny sterownik do ustawiania temp, aktualnie mam w piwnicy jakieś 17 C i teraz popatrz na nastawy i na realizację nastaw
     
     
    Temperatura nastawiona na schładzaczu                       Temperatura uzyskana na brite tanku
     
    16                                                                                     16
    14                                                                                     14
    12                                                                                     13
    10                                                                                     12
    6                                                                                       9
     
    w konsekwencji jeśli chcę mieć przy zlewaniu piwo o temp 1,5 to na schładzaczu muszę ustawić jakiś -6 C, zimą będzie lepiej ale teraz jest jak jest.
    Wytwornica wody lodowej porzebuje wyłącznie prądu
     
    Co do nagazowywania to poprostu butla z co2 podłączona do kamienia, do 10 C w ogóle nie dajemy co2 bo piwo jego prawie nie wchłania i dopiero od 8 C dajemy max 1,4 atm
     
    Warki warzymy na 3 garach po 72 l + 2 gary po 55 litrów do wysładzania, w tym tygodniu odpalam gar do filtracji 
     
    Unitank jest super na razie mamy jeden problem - piwo rozlewamy izobarycznie zawór do zlewania mamy na dole i nie możemy szybko rozlewać piwa jest rozlane jest wszystko ok ale trwa to trochę za wolno, sciągamy teraz nalewak izobaryczny ze Szwajcarii oparty na innej konstrukcji niż typowe u nas, zobaczymy. Ogólnie piwo uczy pokory zobaczymy co wyjdzie jakby co to pisz nie mam żadnych tajemnic i jak będę mógł pomóc to pomogę
     
     
    Piotr 
  8. Super!
    Beer Makers otrzymał(a) reputację od Wobor w Fermentor stożkowy Ss brewtech   
    Witam,
     
    Jestem z Krakowa, od niedawna się tym zajmuje ale myślę że mogę dać parę rad by uniknąć później niepotrzebnych kosztów wiec po kolei.
     
    Ceny jest wart bo jak wszystko dobrze poustawiasz to masz spokój na długo. Tym w Europie handluje Anglia, Holandia i Włochy. Robiłem zakupy u wszystkich i polecam Anglię ze względu na najniższe ceny. Kupuje w www.brewuk.co.uk Warto od razu zainwestować w 1 bbl bo w przeliczeniu na ilość litrów wychodzi najtaniej zdecydowanie.
     
    Schładzać możesz poprzez to;  
     
    http://www.ssbrewtech.com/collections/ftss/products/ftss-heating-chilling-for-bme-chronical-1-2-and-1-bbl-fermenters
     
    i do pewnego momentu to się sprawdza, ale jak chcesz uzyskać 4C to już jest trochę za słaby, chyba że codziennie będziesz mroził butelki, jest w tym zestawie taka pompka jak do akwarium i jest ona podłączona do sterownika zarówno jak mata grzewcza i sterownik decyduje z którego urządzenia korzysta.
     
    Ja jeszcze dodatkowo zamówiłem wytwarzacz wody lodowej do -6C i się też sprawdza.
     
    Zawory są gołe więc musisz zamówić nakładki + silikonowe węże do spuszczania gęstwy i resztek po fermentacji, generalnie czyszczę go płynem do naczyń potem wrzątek w dużych ilościach a na koniec spryskuje spirytusem 
     
    Jacket jest sporym wydatkiem ale fajnie izoluje i oszczędza w konsekwencji. Można w zasadzie samemu uszyć
     
    Ile energii to zużywa ? 10 dni cichej i 14 dni chmielenia na zimno na początku miałem 36 kWh a ostatnio gdzieś w okolicach 20 kWh i wiem że można zejść poniżej 15 kWh.
     
    Ma jedną wadę ciepło i zimno ucieka przez czapę u góry wiec na szybko zrobiłem z pianki do okien taką 20 cm czapę jak potrzebuje zimna to ją zdejmuję a jak ciepła to nakładam ale pewnie coś zrobię z materiału izolującego 
     
    Jeśli dla Ciebie ten fermentor kiedyś okazał się za mały to potem już nie kupuj następnego tylko Brite Tank, do mnie taki przychodzi w tym tygodniu. Ogólnie wszystkie ich sprzęty są wykonane bardzo starannie i są przemyślane
     
    Jeśli będziesz miał jakieś pytania to pisz, aha towar sciągam Rabenem bo najtaniej 
     
    Piotr
  9. Super!
    Beer Makers otrzymał(a) reputację od bielok w Fermentor stożkowy Ss brewtech   
    Witam,
     
    Jestem z Krakowa, od niedawna się tym zajmuje ale myślę że mogę dać parę rad by uniknąć później niepotrzebnych kosztów wiec po kolei.
     
    Ceny jest wart bo jak wszystko dobrze poustawiasz to masz spokój na długo. Tym w Europie handluje Anglia, Holandia i Włochy. Robiłem zakupy u wszystkich i polecam Anglię ze względu na najniższe ceny. Kupuje w www.brewuk.co.uk Warto od razu zainwestować w 1 bbl bo w przeliczeniu na ilość litrów wychodzi najtaniej zdecydowanie.
     
    Schładzać możesz poprzez to;  
     
    http://www.ssbrewtech.com/collections/ftss/products/ftss-heating-chilling-for-bme-chronical-1-2-and-1-bbl-fermenters
     
    i do pewnego momentu to się sprawdza, ale jak chcesz uzyskać 4C to już jest trochę za słaby, chyba że codziennie będziesz mroził butelki, jest w tym zestawie taka pompka jak do akwarium i jest ona podłączona do sterownika zarówno jak mata grzewcza i sterownik decyduje z którego urządzenia korzysta.
     
    Ja jeszcze dodatkowo zamówiłem wytwarzacz wody lodowej do -6C i się też sprawdza.
     
    Zawory są gołe więc musisz zamówić nakładki + silikonowe węże do spuszczania gęstwy i resztek po fermentacji, generalnie czyszczę go płynem do naczyń potem wrzątek w dużych ilościach a na koniec spryskuje spirytusem 
     
    Jacket jest sporym wydatkiem ale fajnie izoluje i oszczędza w konsekwencji. Można w zasadzie samemu uszyć
     
    Ile energii to zużywa ? 10 dni cichej i 14 dni chmielenia na zimno na początku miałem 36 kWh a ostatnio gdzieś w okolicach 20 kWh i wiem że można zejść poniżej 15 kWh.
     
    Ma jedną wadę ciepło i zimno ucieka przez czapę u góry wiec na szybko zrobiłem z pianki do okien taką 20 cm czapę jak potrzebuje zimna to ją zdejmuję a jak ciepła to nakładam ale pewnie coś zrobię z materiału izolującego 
     
    Jeśli dla Ciebie ten fermentor kiedyś okazał się za mały to potem już nie kupuj następnego tylko Brite Tank, do mnie taki przychodzi w tym tygodniu. Ogólnie wszystkie ich sprzęty są wykonane bardzo starannie i są przemyślane
     
    Jeśli będziesz miał jakieś pytania to pisz, aha towar sciągam Rabenem bo najtaniej 
     
    Piotr
  10. Super!
    Beer Makers otrzymał(a) reputację od Wobor w Fermentor stożkowy Ss brewtech   
    Witam,
     
    Fermentor zajmuje 1m2, chłodnicę można pewnie gdzieś zamówić, grzałki podobne sprzedaje firmą o Ostrowa Wlkp. Problem jest z podłączeniem i sterowaniem tymi 2 urządzeniami. W zasadzie szkoda że nikt się tym nie zajmuje w Polsce, bo ułatwiło by to życie
     
    Nie mam dużego stażu w robieniu piwka, ale zaryzykuje stwierdzenie że 70 % sukcesu zależy od dobrej temperatury
     
     
    Piotr
  11. Super!
    Beer Makers otrzymał(a) reputację od redlum w połączenie chiller'a lindr as 40 g do fermentatora 150 l z firmy ssbrewtech   
    Witam,
     
    Jesteśmy po pierwszych próbach podłączenia fermentatora do schładzacza, glikol z wodą 50-50, 140 litrów wody w fermentatorze schłodziło się po 3 godzinach z temperatury 18,1 C do 13,8 C. System pracuje dość sprawnie na schładzaczu jest ustawiona temperatura minimalna -6 C  





  12. Super!
    Beer Makers otrzymał(a) reputację od Kombinator w połączenie chiller'a lindr as 40 g do fermentatora 150 l z firmy ssbrewtech   
    Witam,
     
     
    O czym muszę pamiętać przy połączenie chiller'a lindr as 40 g do fermentatora 150 l z firmy ssbrewtech? 
     
     
    Piotr
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.