Jump to content

redlum

Members
 • Posts

  1045
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Piwowarstwo

 • Miasto
  Białystok

Recent Profile Visitors

3619 profile views

redlum's Achievements

 1. To może sprawdź termometr? PS Lodówka ze styropianu na pewno się przyda. Koszty ok 20zł + niecała godzina roboty.
 2. Też miałem taką infekcje. Teraz soda jest w użyciu za każdym razem. Do tego starsan i apteka nie wróciła.
 3. "Nada się bardziej" - to zależy od stylu piwq
 4. Filtrujesz hopstoperem. A czy ci schłodzi to tak (jeśli użyjesz wodę zimniejsza niż te 20C). Raczej powinieneś się zapytać w ile czasu to zrobi i ile zimnej wody użyje.
 5. Jak zależy ci na aromacie - to możesz albo zrobić chmielenie na zimno - czyli dodać szyszki na 3dni aby sobie polezaly w wodzie lub zrobić chmielenie whirpoolowe - czyli utrzymać wodę z chmielem w temperaturze 70-80C przez np 30 min. - w takiej temperaturze goryczka prawie wcale nie przechodzi - zaś dobrze przechodzą aromaty. Po takim chmieleniu już nie gotuj tej wody - bo gotowanie spowoduje wyparowanie olejków aromatycznych Sam nigdy takiej wody nie robiłem - a te moje zalecenia są na podstawie wiedzy jaką zdobyłem przy warzeniu piwa.
 6. Tak jeszcze działa. Właśnie filtruje. Po wrażeniu idzie do nowego roztworu NaOH 4% a potem po umyciu do kwasku cytrynowego. Edit Ściągnął wszystko do samego końca
 7. Witam. Czy to normalne że hop stoper tak się brudzi w środku?
 8. Tak - to przepis z tej książki. Zrobiłem z niej Belgian dubbel na fm27 i robie teraz blonde aby parę razy użyć drożdży. Temperatura na podwórku w sam raz na fermentacje. W kotłowni mam teraz 16C więc w sam raz na start. Temperatura na zewnątrz na dniach ma iść w górę więc w kotłowni też skoczy za parę dni - jednym słowem idealnie się uda Ps cukier dawales na koniec gotowania czy po paru dniach fermentacji?
 9. Drożdże to Fermentum Mobile - FM27 Artefakty Trapistów
 10. Witam Proszę o weryfikacje przepisu: Warka 23l Gęstość 15.4 BLG ABV 6.5 % IBU 18 SRM 4.6 Ziarno Pilzneński 5 kg (80.6%) 81 % 4 Cukier Cane (Beet) Sugar 0.7 kg (11.3%) 100 % 0 Ziarno Pszeniczny 0.25 kg (4%) 85 % 4 Ziarno Aromatic Malt 0.25 kg (4%) 78 % 51 Zacierane w temperaturze 65C Chmielenie: Hallertau 50 g 60 min 4 % oraz co można dać zamiast Aromatic Malt posiadam: Słód Special B - Castlemalting Słód ABBEY - Castlemalting Słód Biscuit
 11. Tak na rozum to temu ze trzeba go płukać lub neutralizować. Do dezynfekcji lepiej używać coś słabszego, czyli mniej szkodliwego.
 12. Wiec butelki tylko dyzenfukujesz, a ich nie myjesz? U mnie cześć butelek ma taki dziwny osad który wchodzi tylko od ostrej chemii lub szczoty. Potem dopiero robię tak jak Ty.
 13. Kran badziewie plastikowy - do końcówki rurki nie podłączasz. Trzeba wymienić - tylko uwaga potrzebny jest 3/8. Ja w swoim na siłę wkrecilem 1/2 cała i emalia trochę odskoczyla na krawędziach. Wiec albo 3/8 albo czymś delikatnie zwiększyć otwór do 1/2 cala
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.