Jump to content

McColtan

Members
 • Posts

  27
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by McColtan

 1. To ile uważasz powinienem chmielić na cichej?
 2. Witam, tydzień temu dodałem chmiel w granulacie na cichą fermentacje po tygodniu duża zawartość utrzymuje się na powierzchni, do końca cichej zostały 7 dni czy jeśli się nic nie zmieni co zrobić by cały osad opadł na dno?
 3. Czy da się zastąpić czymś chmiel citra by piwo było cytrusowe w smaku?
 4. Refermentacja również odbywała się w pokoju (piwo nie było w piwnicy)
 5. Witam, czy piwo bo refermentacji w butelce mogę przechowywać w pokoju gdzie panuje 20stopni C.?
 6. I czy można piwo sprzedawać browarom restauracyjnym jak to wygląda?
 7. Piwo z brewkitu Mangrove Jack's - Pale Ale Czy barwa jest w porządku?
 8. Chciałbym sprawdzić czy moje piwo nie jest przegazowane czy warto otworzyć jedną butelke po tygodniu leżakowania?
 9. Wyczytałem z książki Tomasza Kopyry o tym że po butelkowaniu należy pierwszą butelkę schłodzić i teraz pytanie czemu pierwszą a nie wszystkie jaki to ma sens?
 10. Witam, dziś po 15 dniach fermentacji zabutelkowałem swoje piwo z brewkitu od 6 dni miało cały czas 4 blg, blg nic nie spadał piwo w butelce jest mętne i teraz pytanko. -Jak wyklarować je w butelce - czy jest możliwość powstania granatu? Dodam że gdy piwo było robione miało 11 blg po 15 dniach 4 od 6 się utrzymywało piwo mangrove jack pale ale
 11. Mam miarkę dokładnie z taką ilością
 12. Czy mogę dodać 0,33g cukru do butelek piwo ma 5blg i się nie zmienia fermentowało w 20 stopniach przez 10 dni 2 dni temu sprawdzone i też było 5 blg piwo z brewkitu Mangrove jack pale ale
 13. Piwo fermentuje się w temperaturze 20 stopni
 14. Witam, przedwczoraj (ósmy dzień fermentacji) zbadałem blg (Piwo mangrove jack's pale ale (brewkit)) blg było 5 dziś po 10 dniach fermentacji blg było tyle samo czy mogę to butelkować skoro nie spada? Z drugiej strony boję się że butelki mi wybuchną
 15. no oki oki ale to jak już skończy się fermentacja burzliwa i będę chciał przelać na cichą to czy w piwie z brewkitu mogę stosować metodę ''whirlpool'' ?
 16. za niedługo piwo kończy się warzyć
 17. Witam, czy zanim przeleje piwo do drugiego fermentora to czy do piwa z brewkitu warto stosować metodę ''whirlpool'' czy ona nie uszkodzi mi piwa ?
 18. A nie lepiej będzie jak się jeszcze trochę poczeka i będzie na balingometrze 1 blg ? zamiast co chwile to sprawdzać
 19. Balingometr mam, ile powinno być blg by brać się za butelkowanie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.